Mieszkaniec Mississaugi oskarżony o sianie nienawiści do muzułmanów

Lokalnie Series Top News lip 26, 2017 at 4:00 pm
Johnston przemawia w Port Credit w maju br.

Johnston przemawia w Port Credit w maju br.

Niejaki Kevin Jackal Johnston został oskarżony (nie pierwszy raz) o zbrodnię nienawiści (hate crime) po tym, jak – zdaniem policji – złożył w sieci wiele oświadczeń przeciwko społeczności muzułmańskiej.

Policja nie poinformowała mediów, jakie treści zawierały jego komentarze, ujawniając jednak, że działalność Johnstona w mediach społecznościowych trwała od 5 miesięcy.

Zamieszkały w Mississaudze 45-latek został oskarżony o celową promocję nienawiści i stanie przed sądem.

Johnston prowadził witrynę internetową “Freedom Report”, poświęconą “wolności internetowej”, ale policja nie chciała nawet potwierdzić, czy postawione mu zarzuty są powiązane z zamieszczanymi tam publikacjami.

Jak jednak informuje Huffington Post, Johnston zamieszczał wideo-posty na kanale YouTube, w których oferował nagrodę dla osoby, która nagra i udostępni mu fragmenty modlitwy lub nauki w meczecie lub szkole religijnej, podczas których zebrani tam uczniowie uprawiają mowę nienawiści. Za takie nagranie wraz z nazwiskiem nagranego gotów był zapłacić tysiąc dolarów gotówką.

zz johnston1Serwis YouTube już zlikwidował nagrania Johnstona, które zostały jednak przez niego przeniesione na stronę bitchute.com. W swoich filmach Kevin J. Johnston atakuje również liberalne i maksistowskie poglądy, postać George’a Sorosa czy Antifę. Twierdzi, że będzie ubiegał się o fotel burmistrza Mississaugi przeciwko Bonnie Crombie. W wyborach 2014 roku przegrał z kretesem, zdobywając tylko 0.5% głosów.

W ubiegłym roku Bonnie Crombie złożyła na Johnstona doniesienie za artykuł “Bonnie’s Muslims Are Molesting Teenage Girls in Mississauga Highschools”. Jak podaje “The Toronto Star”, artykuł zarzucał pani burmistrz, że “przestawia Mississaugę na islam”, co może skończyć się tym, że “oni [muzułmanie] zabiją jej syna jako geja”. W artykule opublikowanym na łamach johnstonowskiej “Mississauga Gazette” pada też teza, że Crombie “nie spocznie dopóki wszystkie dziewczynki w Mississaudze nie będą ofiarami bogatych gwałcicieli”, w nawiązaniu do działań muzułmańskich chłopców w szkołach średnich, którzy rzekomo rutynowo atakują swoje koleżanki.

Obecnie, prokurator generalny Ontario Yasir Naqvi, wyrażając zgodę na postawienie zarzutów Johnstonowi, nie chciał komentować sprawy ale powiedział, że rząd prowincji poważnie traktuje zbrodnie nienawiści, wynikające z antyspołecznych uprzedzeń.

- W wielokulturowej i otwartej prowincji, jaką jest Ontario, promocja nienawiści stoi w bezpośredniej sprzeczności z naszymi podstawowymi wartościami równości i różnorodności. Nienawiść dzieli ludzi i dzieli społeczności – powiedział Yasir Naqvi w wydanym oświadczeniu.

Kevin Johnston uważa, że został aresztowany zgodnie z zapisem nowej ustawy M-103, mającej zwalczać islamofobię.