Laser Quest – FUN dla całej rodziny

Gdzie na weekend lip 27, 2017 at 1:50 pm

17632471_10154448139042467_8284170437107725404_o

Nie wiem jaka była wasza reakcja na ostatnie doniesienia medialne na temat jedenastolatka, który ukradł rodzicom samochód i wyjechał na 401, bo chciał się poczuć jak w grze komputerowej, ale ja pomyślałam od razu – dobrze, że nie grał w Call of Duty i nie zechciał sobie postrzelać w realu. O tempora o mores. Nie jest łatwo zaproponować współczesnym nastolatkom, zapatrzonym w pikselowy horyzont komputera, formy spędzenia wolnego czasu, której nie uznaliby za nudną i niewartą uwagi. Jeśli ta kwestia spędza wam ustawicznie sen z powiek, a jeszcze nie próbowaliście – polecamy Laser Quest.

Laser Quest to gra o brytyjskich korzeniach, wykorzystująca podczerwień – uczestnicy otrzymują specjalne kamizelki z odbiornikami laserowymi oraz broń laserową, która nikomu nie robi krzywdy. Grupy do 30 osób są wpuszczane do labiryntów, w których rozbłyskują światła przywodzące na myśl kosmiczne efekty z Gwiezdnych Wojen. Są kryjówki, zdradliwe okna, teatralna sztuczna mgła, mrok, energetyzująca muzyka, stoboskopy i efekty fluorescencyjne. Podzieleni na dwie grupy uczestnicy kluczą po zaułkach, próbując „zaznaczyć” przeciwników – nikt tu nie „umiera” i nie jest eliminowany z zabawy, chodzi bardziej o to, by zebrać jak najmniej laserowych strzałów od wrogiej drużyny. Każdy wymyśla sobie nickname (pseudonim) i obok pracy zespołowej, zbiera także punkty indywidualne. Reguły ustalone są w Kodeksie Gracza – nie można na przykład skakać, kłaść się na ziemi, przeklinać, wchodzić w kontakt fizyczny z przeciwnikiem czy zasłaniać laserowych sensorów kamizelki. Niesamowite wrażenie przeniesienia się z realu w świat fantazji fascynuje młodzież, ale i zupełnie poważnych dorosłych, znajdujących tu często usprawiedliwienie podświadomej potrzeby powrotu do beztroski dzieciństwa.

Na świecie istnieje dziś ponad 140 ośrodków, w których gra się w LQ, tak w Kanadzie (pierwsze centrum laserowych walk powstało w 1993), jak i w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Portugalii, Singapurze, Tajlandii, na Kostaryce, w RPA oraz Holandii. Kanadyjska prywatna spółka operująca LQ w Ameryce Północnej zatrudnia około 850 osób, a swoją główną siedzibę ma w Mississauga.

Taka forma zabawy jest niezwykle popularna wśród starszych dzieci i młodzieży przy okazji imprez urodzinowych (możliwość bezpłatnego wydrukowania lub rozesłania emailem specjalnych zaproszeń), coraz częściej także z rozrywki korzystają firmy i duże korporacje, w ramach imprez incentive. To doskonałe narzędzie w budowaniu świadomości zespołowej i integrowania pracowników, z dodatkową opcją półdniowych, kreatywnych warsztatów. Szkolenia, oparte o dostarczanie kompleksowych, interaktywnych programów treningowych, są jednym z priorytetów Laser Quest. Organizowane są tu także jednodniowe treningi (popularne youth camps) oraz edukacyjne wycieczki szkolne; mile widziane i obsługiwane w pełni profesjonalnie są również osoby niepełnosprawne. Minimalny wiek uczestnika to 5 lat, przy czym zwraca się także uwagę na wzrost – 122 cm zapewnią dziecku komfort i dobrą zabawę, ale ostateczna decyzja o uczestnictwie często zależy od rodziców. Poleca się zrobić wcześniejszą rezerwację telefoniczną, szczególnie przy większych grupach. Gra trwa zazwyczaj 30 min od początku do samego końca, kiedy każdy uczestnik dostaje wydruk swojego wyniku. Na laserowym polu walki spędza się średnio kwadrans. Wymagania są niewielkie – wygodne ubranie, sportowe buty i dobry humor.

15800534_10154205560937467_5889041658668413826_o

Można wykupić grę w formie karty podarunkowej (gift certificante). Pakiety urodzinowe zawierają dwie gry dla wszystkich gości (minimum ośmiu uczestników, cena $18 za osobę plus tax), urodzinowy karnet dla solenizanta na dodatkową grę i zniżki dla gości na przyszłość (buy one get one free), a w wersji premium ($28 za osobę plus tax) dodatkowo pizzę, napoje oraz zdjęcia z imprezy. Specjalna oferta świąteczna, obowiązująca od 23 grudnia 2016 do 8 stycznia 2017, 3 gry za $20 od osoby* (*karnet musi być wykorzystany w ciągu jednego dnia przez tego samego gracza).
W Ontario centra Laser Quest dostarczają rozrywki całym rodzinom w Brampton, Kitchener, London, Mississauga (1224 Dundas St E unit #9, za zachód od Dixie Rd, koło Canadian Tire), Oakville, Ottawie, Richmond Hill, Wschodnim Toronto (1980 Eglinton Ave E) oraz w Whitby. Dobra zabawa gwarantowana, w zupełnie niewygórowanej cenie. Jednorazowa gra to koszt $9 plus tax za osobę. Godziny otwarcia: od wtorku do czwartku: 5:00pm – 9:00pm, piątek: 5:00pm-11:00pm, sobota: 12:00pm-11:00pm, niedziela: 12:00pm-7:00pm. Poniedziałki zarezerwowane są wyłącznie dla dużych grup. Telefon do oddziału w Mississauga: (905) 272-8000. E-mail: [email protected]
Więcej informacji: www.laserquest.com

Nowa, fascynująca wersja zabawy wprowadzona przez właścicieli Laser Quest to Key Quest Escape Room. Tu zamiast laserowej broni trzeba ruszyć głową. Logika, wiedza, komunikacja, zmysł obserwacji, umiejętność krytycznego myślenia, błyskotliwość i praca zespołowa potrzebne będą do rozwiązania serii zagadek i… uwolnienia się z zamkniętego pokoju w określonym ściśle czasie 45 minut. Każdy z pokoi o zróżnicowanym wystroju i tematyce (do wyboru: Vacation Vandals czyli jak zdążyć na samolot, The Cellar – ucieczka z piwnicy przed seryjnym mordercą oraz Detention czyli jak się wyrwać ze szkolnej kozy) pomieścić może 6 osób. Jeśli nie masz własnej grupy znajomych, dołączony zostaniesz do innych uczestników, a tu warto pamiętać, że myśli, kombinuje i ucieka się zawsze łatwiej z przyjaciółmi, po których wiemy czego się spodziewać, niż z obcymi. Gracze powinni mieć minimum 12 lat – gra polecana jest dla starszej młodzieży i dorosłych. Zabawa jest bezpieczna, a każdy uczestnik, który poczuje się niekomfortowo, może w każdej chwili przerwać grę i opuścić pokój. Jeśli zespół ma trudności z rozwikłaniem zagadki, może poprosić o jedną podpowiedź. Lokalizacje w Ontario i godziny otwarcia takie same, jak w przypadku klasycznego Laser Quest. Ceny: $15 za osobę plus HST (przy minimum trzech uczestnikach), [email protected], strona internetowa: www.keyquestescaperoom.com

14484743_10153952537847467_8056592641531369308_n