Pnij się w górę

Gdzie na weekend lip 27, 2017 at 1:28 pm

4040de2f9a10c35d7c5a5a51053ce5f8_f20

Wspinaczka ściankowa może być traktowana jako samodzielny sport lub forma treningu przed wyruszeniem w prawdziwe góry. 

Stanowi też świetną przedsezonową rozgrzewkę dla narciarzy, a tym, którzy na nartach nie jeżdżą wcale pomoże utrzymać świetną kondycję przez całą zimę. Sport wciąż niedoceniany i mało popularny. A szkoda, bo wspinając się rzeźbimy całą sylwetkę, wzmacniamy różne partie mięśni: ramion, klatki piersiowej, brzucha, pośladków, ud i łydek, poprawiamy ogólną kondycję ale także zyskujemy pewność siebie , wyzwalamy ambicję i przekonujemy się na własnej skórze, że nie ma celów do zdobycia. Ponadto wspinaczka ściankowa to dyscyplina niedroga i wbrew pozorom – wcale nie taka trudna. Wygodny strój i sportowe buty, trochę ciekawości i odwagi i gotowe. Bo miejsc z profesjonalnymi ściankami wspinaczkowymi w GTA nie brakuje. Świetna alternatywa dla treningu na siłowni.

BOULDERZ CLIMBING
Każdy – zaawansowany i zupełnie początkujący – znajdzie tu coś dla siebie, tak w tradycyjnej wspinaczce w uprzęży z zabezpieczeniem linowym, jak i w tej bez (tzw. Bouldering, na znacznie niższych wysokościach), gdzie używa się jednak specjalnych mat chroniących przed kontuzją przy potencjalnym upadku. Różnorodność tras (ponad 100 opcji), kątów nachylenia i stopni trudności na powierzchni 16,000 stóp kwadratowych. Specjalna strefa wspinaczkowa dla dzieci ze zjeżdżalnią. Centrum oferuje szeroką gamę programów. Dla początkujących przygotowano specjalny pakiet wprowadzający: dwutygodniowy karnet i potrzebny sprzęt, profesjonalne wprowadzenie w tajniki wspinaczki i pierwsze, nielimitowane, próby podjęcia wyzwania na niższych, bezpieczniejszych trasach (bouldering) oraz z automatycznym systemem stopującym (auto belay) (cena $34.95 + HST). Rezerwacja nie jest konieczna. Pełne, dwugodzinne, profesjonalne lekcje muszą być rezerwowane z wyprzedzeniem. Tu potrzebne są dwie osoby, bo w spinaczce z uprzężą i linami zawsze potrzebujemy partnera. W cenę takiej lekcji wliczony jest karnet na dwa kolejne tygodnie oraz wypożyczenie butów i uprzęży. Lekcje można rezerwować we wtorki, czwartki i piątki o 7pm oraz w weekendy o 1:30pm. Cena $35 + HST za osobę. Nowością jest program dla aktywnych mam, które po porodzie pragną szybko wrócić do formy (centrum jest wtedy zamknięte dla innych wspinaczy, a dzieci doglądają opiekunki). Można też zarezerwować dwugodzinne zajęcia z instruktorem dla grupy przyjaciół, zorganizować niebanalną imprezę urodzinową lub po prostu wykupić całodzienny karnet i wspinać się na własną rękę. (Ceny za taki karnet + HST: dzieci $10.95, młodzież $14.45, dorośli: $18.95, rodziny: $42.95). Dla tych, którzy połkną bakcyla – karnety miesięczne i roczne. W soboty między 10am – 1pm drzwi otwarte dla wszystkich (poza długimi weekendami i świętami państwowymi) – rezerwacja niewymagana, możliwość skorzystania z porady instruktorów ($20 + HST za osobę). Na miejscu dobrze wyposażona wypożyczalnia sprzętu, stacja mycia stóp, strefa stretchingu oraz bieżnia wspinaczkowa . Bezpieczeństwo i technika to podstawy, z jakimi zapoznają was wyszkoleni trenerzy. Każdy z gości podpisuje specjalny waiver (towarzyszący wszystkim sportom ekstremalnym). Dzieci poniżej 14 roku życia (nie biorące udziały w zorganizowanych zajęciach z instruktorem) muszą być pod opieką osoby dorosłej.
Dwie wygodne lokalizacje: JUNCTION TRIANGLE (1444 Dupont St. Unit #16, Toronto, Ontario M6P 4H3), tel: 416-516-6666, otwarte: pon-pt: 12pm -11pm, sob&nd: 9am – 9pm; oraz ETOBICOKE (80 The East Mall, Unit 9) tel: 416-255-6676, otwarte: pon – pt; 10am – 11pm, sob&nd: 9am – 9pm. W obu lokalizacjach darmowy parking dla samochodów i rowerów oraz bezpłatne wi-fi. Więcej informacji na: www.boulderzclimbing.com

Kids-Climbing-13

THe ROCK OASIS
20,000 sf powierzchni wspinaczkowej, kolorowe, gładkie ściany bez widocznych łączeń z dużą różnorodnością kątów nachylenia, dla początkujących osiem stacji wspinaczkowych z automatycznym systemem stopującym (auto belay) oraz nisko zawieszone przejścia bez uprzęży, dla zaawansowanych techniczne ustawienie naturalnych tras skałkowych. We wstępny pakiet dla nowicjuszy wliczono naukę zakładania uprzęży, wiązania lin zabezpieczających oraz korzystania z automatycznego systemu stopującego, sprzęt i wspinaczkę (cena $39 + HST, należy zabrać cienkie skarpetki do wypożyczonych na miejscu butów). Pierwsza wprowadzająca lekcja trwa 1-2h plus nieograniczony czas (tego samego dnia) na praktykowanie nowych umiejętności. Wszyscy instruktorzy prowadzący zajęcia mają certyfikaty Stowarzyszenia Kanadyjskich Przewodników Górskich (Association of Canadian Mountain Guides) lub The Rock Oasis Inc. Konieczna wcześniejsza rezerwacja telefoniczna. Z regularnych cen (przykładowo dzienny karnet dla dorosłych $18 + HST) korzystać może każdy, który przejdzie pomyślnie test z użytkowania wyżej wymienionego (własnego) sprzętu. Dla regularnych gości z takim podstawowym doświadczeniem przygotowano karnety miesięczne i roczne. W obiekcie dostępna siłownia oraz przyrządy do budowania tężyzny fizycznej, a także kursy wprowadzające w podstawy i bardziej zaawansowaną technikę wspinaczkową.

„Jeśli potrafisz wspiąć się na drabinę, bez problemu przejdziesz łatwiejsze trasy.”

Wytyczone ścieżki pną się od prostych po te (na pierwszy rzut oka) niemożliwe do przejścia. Dla dzieci można tu urządzić imprezę urodzinową z prezentami, pizzą czy tortem i dwugodzinnymi zajęciami ze wspinaczki z instruktorami (cena: $32 za dziecko za część wspinaczkową). Adres: 388 Carlaw Ave. Toronto, M4M 2T4. Tel. 416 703-3434. Otwarte 356 dni w roku. Cały tydzień od 9am -11pm (24, 25 i 31 grudnia do 6pm). Druga lokalizacja w Ajax: 75 Centennial Road, Ajax, L1S 4S4, tel: 905 231-3434.
www.rockoasis.com

JOE ROCKHEAD’S INDOOR CLIMBING
Weteran i pionier w dyscyplinie wspinaczki ściankowej w Toronto Joe Rockhead’s Indoor Climbing przy 29 Fraser Ave działa od czerwca 1990 i jest pierwszym tego typu obiektem, utworzonym w Kanadzie. Otwarte w weekendy (sob &nd) od 10am – 10pm, w tygodniu od 12pm do 11pm. Super prosta strona internetowa: www.joerockheads.com zawiera najpotrzebniejsze informacje dla początkujących i zaawansowanych wspinaczy. Ze względu na długoletnią obecność na rynku centrum wyszkoliło największą ilość wspinaczy w Kanadzie. Firmę cechują: nienaganny rekord bezpieczeństwa, umiejętność dostosowywania się do potrzeb klienta oraz wyluzowana, przyjazna atmosfera nauki. Oferta dla początkujących jest tu najlepszą wypadkową ceny do jakości – za 3 godziny kompleksowej lekcji z instruktorem zapłacimy $40 (plus HST), dzienny karnet, buty i uprząż są już wliczone w cenę. Wymagana rezerwacja (niezwracalna opłata $20 w przypadku rezygnacji z zajęć), tel 416 538 7670. Za dodatkową opłatą $10 nowi goście otrzymują dwutygodniowe członkostwo i darmowe wypożyczanie sprzętu oraz półroczną darmową prenumeratę magazynu Gripped Climbing Magazine. Pakiety dla dzieci $25 za dwugodzinną lekcję (minimum trójka dzieci w grupie). Joe Rockhead’s Indoor Climbing powszechnie uważane jest za największe, najbardziej popularne, cieszące się dużą sławą, centrum wspinaczkowe w kraju.

Wels-Indoor-Rock-Climbing