Porsche nr 999999 – trafiło do Ontario

Rynek Top News lip 27, 2017 at 4:00 pm
Porsche 911 nr 999999

Porsche 911 nr 999999

O milionowym, wyprodukowanym Porsche 911 mówiło się na całym świecie. A co z “wielkim pechowcem” czyli egzemplarzem, który powstał tuż przed nim? Oto i on: będzie jeździł w Ontario.

Porsche wyprodukowało milionowy egzemplarz kultowego modelu 911 w maju tego roku. Prasa na całym świecie publikowała zdjęcia zielonej Carrery S w kolorze Irish Green, która trafiła w bezpieczne miejsce czyli… do muzeum marki Porsche.

Producent postanowił podgrzać nieco atmosferę wokół modelu 911 w oczekiwaniu na premierę nowej generacji i między prezentacjami kolejnych odmian obecnego modelu. Należną cześć oddano więc egzemplarzowi nr 999999, który miał tego pecha, że powstał o kilka chwil za wcześnie.

zz porsche3Na zdjęciu obok widać nawet, jak zielony “szczęściarz” stoi tuż za nim na taśmie produkcyjnej…

“Przedmilionowym” Porsche 911 jest model Targa 4 GTS w kolorze czerwonym. Ten egzemplarz jest już u swojego szczęśliwego nabywcy, który mieszka w Kanadzie. Nie trafił do muzeum, tylko na drogi prowincji Ontario.

Właściciel czerwonej Targi, 51-letni Rob Tenuta, ma już w swoim garażu dwa inne modele Porsche. Jednym z nich jest Cayman, kupiony w 2006 roku, a drugim 911 Turbo, które trafiło do Kanady pięć lat później.

Jak sam przyznał, czerwona Targa jest pierwszym Porsche, na którego konfigurację poświęcił sporo czasu, dostosowując go do swoich preferencji. Wcześniej kupował na podstawie impulsu.

Kiedy pan Tenuta dowiedział się, że jego egzemplarz jest tak wyjątkowy, poczuł że musi o niego odpowiednio dbać, bo ten będzie nabierać wartości wraz z upływem czasu. Milionowego egzemplarza i tak nie mógł mieć, a jego model jest najbliżej tego jubileuszowego.

Rob Tenuta odebrał swoje Porsche podczas ceremonii w salonie w Vaughn

Rob Tenuta odebrał swoje Porsche podczas ceremonii w salonie w Vaughn

Czy tak samo jest w przypadku modelu nr 1000001? Tak. Czekamy teraz, aż Porsche podzieli się za kilka miesięcy historią tej 911, która “urodziła się” o kilka chwil za późno…

Co ciekawe, ponad 70% wszystkich zbudowanych Porsche 911 nadal jest dziś gotowych do jazdy. Obecny model trafia na szczyty rankingów niezawodności, takich jak TUV czy Quality Study. Przełomem w historii kultowego niemieckiego sportowca był debiut w 1974 roku 911 Turbo z 3-litrową turbodoładowaną jednostką B6 o mocy 260 KM. Auto miało świetne osiągi i zostało bardzo dobrze przyjęte przez rynek, stając się ikoną samochodu sportowego.

Jubileuszowy egzemplarz to wersja Carrera S z 3-litrowym silnikiem benzynowym B6 biturbo o mocy 420 KM.

Jubileuszowy egzemplarz to wersja Carrera S z 3-litrowym silnikiem benzynowym B6 biturbo o mocy 420 KM.

Do dzisiaj 911 jest wierne swoim pierwotnym założeniom, które są ciągle udoskonalane. Bryła nadwozia i charakterystyczne okrągłe reflektory przednie są podobne jak w pierwszym wcieleniu sprzed 54 lat. Obecna, szósta generacja, zadebiutowała w 2011 roku na targach we Frankfurcie i , podobnie jak poprzednie generacje, stała się bestsellerem. Ma świetne osiągi i bardzo dobre właściwości jezdne. Korzysta wyłącznie z wolnossących i turbodoładowanych silników benzynowych typu bokser. Występuje jako coupe i cabrio.