STRACH SIĘ BAĆ!

Gdzie na weekend lip 27, 2017 at 10:58 am

halloween-show-on-love-this-city-tv-featuring-toronto

Październikiem w Ameryce Północnej rządzą kościotrupy, wampiry, duchy, zombie – całe upiorne towarzystwo nierozerwalnie związane z obchodami Halloween. O komercyjnym wymiarze święta pisać nie trzeba, wystarczy zajrzeć do któregoś z sezonowych sklepów z kostiumami, dekoracjami i akcesoriami. Z roku na rok rośnie też w GTA ilość tematycznych atrakcji, a projektanci i organizatorzy prześcigają się w krwawych pomysłach. Lubisz się bać? Oto najbardziej atrakcyjne i demoniczne miejsca, które warto odwiedzić w październikowy weekend. 

  1. LEGENDY HORRORU

Casa Loma należy do tych atrakcji turystycznych Toronto, które Europejczykom pokazuje się z zewnątrz, a Amerykanów oprowadza się po zamkowych wnętrzach. Tej jesieni jednak, każdy to lubi się bać, powinien odwiedzić, nawiedzone przez duchy, progi domu  Sir Henry Mill Pellatt’a. Liberty Entertainment Group przekształciło zamek w koszmarnie atrakcyjne miejsce, pełne potworów i przerażających stworzeń znanych z filmów, książek i seriali. Aktorzy, niesamowite dekoracje i scenografie, oprawa muzyczna wywołujące gęsią skórkę. Podczas półtoragodzinnej wycieczki przez nawiedzone komnaty i korytarze spotkacie hrabiego Draculę, Niewidzialnego Człowieka zniekształcającego rzeczywistość, Księżniczkę – Wampirzycę, a w podziemnych tunelach może i ducha samego właściciela Casa Loma. Godziny otwarcia: 6:30 PM – PÓŁNOC (do 31 października włącznie). Bilety: 40 CAD (plus HST).  on line: https://legendsofhorror.ca, przy wejściu: 45 CAD (plus HST). Dzieci poniżej 13 roku życia mogą wejść tylko w towarzystwie dorosłych opiekunów. 

2016930-casa-loma

  1. NAWIEDZONE HALLOWEEN

Canada’s Wonderland straszy już po raz dziewiąty. Jeśli jeszcze nie byliście – naprawdę warto. Jazda na najbardziej przerażającym rollercoasterze Leviathan, to nic w porównaniu z nawiedzonymi labiryntami, czyhającymi w krzakach zombie, sztuczną mgłą i upiornym światłem, które po zmroku tworzą atmosferę iście filmowej grozy. Przejście przez kolejne domy strachów to nie lada wyzwanie, nawet dla ludzi o stalowych nerwach. Tu nigdy nie wiesz kto jest manekinem, a kto żywym trupem, skąd wyskoczy kolejne straszydło. Fenomenalne dekoracje, charakteryzacje i kostiumy – tą wizytę w Wonderland zapamiętasz na długo, aczkolwiek nie jest ona najlepszą opcją dla dzieci poniżej 13 roku życia. Cena zniżkowa przy zakupie biletu wstępu online: https://www.canadaswonderland.com/haunt/tickets-offers, 31.99 CAD  (plus HST). Przy wejściu: 45.99 CAD (plus HST). Karnet na nieograniczoną ilość wizyt w Nawiedzonym Wonderland przy zakupie przez internet: 49.99 CAD (plus HST). Parking dodatkowo 20 CAD. Osoby w kostiumach, maskach i z pomalowanymi twarzami nie będą wpuszczane na teren parku rozrywki. Otwarte od 7pm-północy w wybrane wieczory: piątki, soboty i niedziele przez cały październik. (https://www.canadaswonderland.com/haunt/plan-your-trip)

  1. FARMA STRACHU

W okolicach Kitchner-Waterloo tej jesieni straszy na farmie. Zupełnie nieśmieszne, złowieszcze clowny, spacer przez upiorny, ciemny las, zombie czyhające się w polu kukurydzy, dom pełen duchów i strachów, szalona jazda na wozie z sianem, a na ukojenie nerwów stodoła pełna słodkości,  świeże wypieki i przysmaki z grilla. Relatywnie do późna (7pm) otwarte pole, gdzie wybierzesz idealną dynię na Halloween’owe dekoracje. Godziny otwarcia: 7pm – 10 pm we wszystkie weekendy października (piątek, sobota, niedziela). Cena: Wejście na samą farmę jest darmowe, nawiedzone atrakcje w cenie 27.99 CAD (plus HST), wstęp dla dzieci w wieku 5 -14 lat tylko w towarzystwie dorosłego opiekuna. Młodsze dzieci nie będą wpuszczane ze względu na upiorność atrakcji. Możliwość zakupu biletów online: https://www.ticketscene.ca/events/16051/ Warto przyjechać wcześniej by wybrać dynie i ominąć kolejki. Adres: Fear Farm, 936685 Blenheim Rd, Ayr, ON N0J 1B0, Canada

halloweenhaunt.wonderland.lovethiscitytv

  1. KRZYKACZE

Atrakcje, które serwuje nam Exhibition Place mogą wydawać się trochę kiczowate, ale tradycja zobowiązuje – od 24 lat ze Scream (Queen) Elizabeth Building każdy wychodzi na trzęsących się nogach. Siedem nawiedzonych miejsc to: Przytułek dla obłąkanych przestępców, Zamek Czaszek zamieszkały przez torturowane w lochach dusze, Domek z Kart, gdzie królicza nora wiedzie do przerażającego świata 3D, Ciemności – labirynt osnuty mrokiem absolutnym, w którym czekają krwiożercze potwory, najbardziej przerażający Nawiedzony Dom w Toronto, Pola Krzyku – kolejny labirynt, w których ściany są ruchome, krwawią, szepczą, jęczą i wołają o pomoc oraz Muzeum Figur Woskowych, w którym niektórzy bohaterowie postanowili powrócić do żywych.  Dodatkową atrakcją tego roku są krwawe sztuczki znanego iluzjonisty, makabrycznego Ryan’a Browna. Gdy najesz się wystarczająco dużo strachu zajrzyj do Loży Wampirów, gdzie siły wzmocnisz kuflem piwa, kieliszkiem wina lub tradycyjnym, kanadyjskim fast-foodem. Godziny otwarcia: 7pm do północy w piątki i soboty, 7pm – 11pm w niedzielę i pozostałe dni tygodnia w następujące dni: 14-15, 21-23 oraz 26-31 października. Cena: 29.95 CAD (plus HST), bilet zapewnia wstęp do wszystkich siedmiu nawiedzonych atrakcji oraz nieograniczoną ilość przejazdów na karuzelach. 12 $ extra za pierwszeństwo w kolejkach, specjalnie dla tych, którzy stania w kolejach boją się najbardziej. Bilety online: http://www.ticketfly.com/search/?q=screemers” lub przy wejściu (przyjmowana tylko gotówka, bankomat dostępny na miejscu). Nie poleca się atrakcji dzieciom poniżej 10 roku życia, osobom ze słabym sercem i rasowym tchórzom. Zniżki dla grup powyżej 15 osób. Adres: Queen Elizabeth Building, 180 Princes’ Blvd. Exhibition Place, Toronto, M6K 3C3.

  1. KORYTARZE HORRORU

Debiut nascenie październikowego horroru – zupełnie nowa, nawiedzona atrakcja w Etobicoke; najbardziej przystępna cenowo. Wędrówka przez piekielny, zupełnie ciemny labirynt, jest wyzwaniem dla każdego, kto odważy się wejść w środka. Czy można uciec z piekła? Kto nie wytrzymuje napięcia i strachu musi wykrzyczeć tajemne hasło – trzykrotne „chicken” :-). Godziny otwarcia: piątki i soboty: 6pm – 11pm, niedziele: 6pm – 10pm (do 1 listopada włącznie) Cena: 15 CAD, przy grupie powyżej 5 osób 10 CAD od osoby. Tylko gotówka. Atrakcja nie jest polecana dla dzieci poniżej 10 roku życia. Adres: 401 Mini Indy Go-Karts – Toronto’s Horror Hallway’s, 37 Stoffel Drive, Etobicoke, ON M9W 6A8

Screemers-20111021-041-1024x682