15-letni bandyta postrzelony przez policjanta w Mississaudze

Lokalnie Top News lip 28, 2017 at 10:00 am

 

Zapis z kamery wideo - bandyta mierzy z pisoletu w twarz pracownika pizzerii.

Zapis z kamery wideo – bandyta mierzy z pisoletu w twarz pracownika pizzerii.

Młodociany przestępca został odwiedziony do Sick Childrens Hospital.

Policjanci zostali wezwani na plazę na skrzyżowaniu Britannia Road i Creditview Road po doniesieniach o napadzie na stacje benzynową Petro Canada. Jeszcze przed przyjazdem funkcjonariuszy dwóch z trzech rabusiów zbiegło z miejsca zdarzenia. Pozostał trzeci, uzbrojony bandyta, który postanowił obrabować znajdującą się na plazie pizzerię sieci Pizza Pizza.

Pracownicy pizzerii opowiadają, że gdy ubrany w szarą bluzę piętnastolatek wszedł do środka jedna osoba z obsługi poczuła się nieswojo. Do obsługi klienta wyszedł z zaplecza inny pracownik.  Nagrany z kamer monitoringu film pokazuje jak nastolatek wyjmuje pistolet i wymierza w głowę obsługującego żądając pieniędzy z kasy. Pracownik za ladą łapie za lufę pistoletu i usiłuje wyrwać broń z rąk napastnika. Następuje krótka walka i po chwili obaj – napastnik i pracownik pizzerii znikają z pola widzenia kamery.

Nie jest jasne co zdarzyło się później. Pytani przez dziennikarzy pracownicy pizzerii odmówili odpowiedzi na pytania zasłaniając się regulacjami korporacyjnymi związanymi ze szkoleniami pracowników na wypadek prób kradzieży lub użycia przemocy.

Po opuszczeniu pizzerii nastolatek usiłował uprowadzić z parkingu trzy samochody, w których przebywali ich właściciele.

Śledztwo w sprawie postrzelenia 15-latka prowadzi Special Investigation Unit.

Śledztwo w sprawie postrzelenia 15-latka prowadzi Special Investigation Unit.

W pewnym momencie na plazę przybyli funkcjonariusze policji. Między nastolatkiem a policjantami wywiązała się strzelanina. W rezultacie małoletni bandyta został ciężko ranny. W stanie ciężkim odwieziono go do Hospital for Sick Children.

W sprawie strzelaniny śledztwo prowadzi Special Investigation Unit, specjalna cywilna jednostka, która bada sprawy, gdy z udziałem policjantów obywatele odniosą poważne obrażenia cielesne lub istnieje podejrzenie popełnienia przez policjantów przestępstw o charakterze seksualnym.

Śledczy badają zapisy okolicznych kamer monitoringu jak również przesłuchują świadków zdarzenia.

Tymczasem policjanci z regionu Peel poszukują dwóch bandytów, którzy w szarym samochodzie uciekli wcześniej ze stacji benzynowej, którą na spółkę z piętnastolatkiem obrabowali.