Uwaga! Śmiertelne niebezpieczeństwo

Lokalnie Series Top News lip 30, 2017 at 6:00 am

aafentanyl2

Torontońska policja ostrzega: na rynku narkotykowym pojawiła się bardzo niebezpieczna partia fentanylu.

Od czwartku odnotowano cztery zgony oraz co najmniej dwadzieścia silnych zatruć spowodowanych przedawkowaniem tego narkotyku.

Policja podejrzewa, że niektóre partie fentanylu zawierają dodatkowo heroinę i to powoduje efekt silnego przedawkowania. Najgorsze, że ryzyko, że takich przypadków będzie znacznie więcej jest duże.

W rejonie Durham z powodu przedawkowania narkotyków w szpitalu wylądowało 7 osób.

Walter Cavalieri, pracownik społeczny mówi, że nie dziwi się tej sytuacji.

- Nie jestem zdziwiony, ale bardzo smutny i rozczarowany – powiedział – Jestem naprawdę rozczarowany, że miasto nie podejmuje więcej działań, aby takim sytuacjom zapobiec.

Ostatni śmiertelny wypadek miał miejsce w sobotę wieczorem, gdy na klatce schodowej w budynku na osiedlu Regent Park, niedaleko Queen Street East i Trefann Street znaleziono ciało martwej kobiety. Chociaż jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, że jej śmierć jest związana z przedawkowaniem fentanylu, ale objawy są bardzo podobne do wszystkich zgonów z ostatnich dni.

Policjanci apelują do wszystkich, którzy weszli w posiadanie tego narkotyku w ostatnim czasie, aby powstrzymali się od jego spożycia. Jednocześnie intensywnie pracują nad tym, by wykryć źródło niebezpiecznej trucizny.