Torontońskie wyspy kuszą atrakcjami

Lokalnie Series Top News sier 1, 2017 at 6:00 am
Pierwsi goście na Wyspach w dniu otwarcia.

Pierwsi goście na Wyspach w dniu otwarcia.

Dobra wiadomość – Toronto Islands od poniedziałku przyjmują gości szukających rozrywki i wypoczynku.

Ulewne deszcze i powódź, jaka nawiedziła wyspy spowodowały, że od wiosny były one zamknięte dla odwiedzających, a ich mieszkańcy byli czasowo ewakuowani. Na szczęście woda już opadła, ziemia obeschła, a szkody zostały naprawione.

aawyspy2Burmistrz Toronto, John Tory, który w poniedziałek rano spotkał się na terminalu promowym im. Jacka Laytona z mediami nie kryl zadowolenia i zachęcał mieszkańców miasta, by odwiedzali wyspy, korzystali z tamtejszych atrakcji i w ten sposób wsparli lokalne przedsiębiorstwa, która bardzo ucierpiały z powodu powodzi.

W ubiegłym roku Wyspy odwiedziło ponad półtora miliona turystów, a w sezonie letnim przebywało tam ponad 20 tysięcy osób dziennie.

aawyspy- Firmy na wyspie powinny wznowić normalną działalność. Ich właściciele są entuzjastycznie nastawieni do perspektywy prowadzenia biznesu przez pozostały czas letnich i jesiennych miesięcy. Jestem z nimi w stałym kontakcie, między innymi z pracownikami parku tematycznego Centerville, który będzie otwarty od dzisiaj – mówił John Tory – Mam nadzieję, że turyści z całej prowincji, jak i mieszkańcy Toronto znajdą tam dobrą rozrywkę i wypoczynek. Proszę też ich o korzystanie z usług tych firm, które ucierpiały od największej powodzi, jaka nawiedziła Wyspy od dziesięcioleci, a może nawet od 100 lat.

Tory dodał, że wszystkie rozrywki i programy rekreacyjne na Wyspach będą czynne od poniedziałku, podobnie jak część usytuowanych tam plaż.

Niestety z powodu szkód powodziowych niektóre części plaż wciąż pozostaną niedostępne.