Gasił pożar motorówką

Kanada Top News sier 2, 2017 at 4:00 pm

zz kamloops4W okolicach miasta Kamloops w Brytyjskiej Kolumbii motorówka krążyła po wodach rzeki South Thompson i wzburzała taflę wody aby ugasić pożar trawy na klifowym brzegu. Pożar zaczął zagrażać okolicznym domom. 

Motorówka dokonywała gwałtownych zwrotów przy brzegu, wyrzucając strumienie wody na wysokość dwudziestu paru stóp i prosto w płomienie. Wykonała osiem okrążeń, za co świadkowie bohaterami okrzyknęli parę z motorówki (na zdjęciu poniżej).

Nie wszyscy jednak podzielali taką opinię. W końcu na pomoc nadciągnął wóz straży pożarnej oraz helikopter strażacki i wspólnymi siłami udało się opanować pożar. Strażacy nie pochwalili jednak “ochotników” z motorówki. Powiedzieli, że w przypadku pożaru należy wezwać odpowiednie służby i usunąć się z miejsca, aby nie przeszkadzać im w prowadzeniu akcji gaśniczej. Internauci w mediach społecznościowych byli jednak odmiennego zdania i pochwalili gaszących.

43-letni Koyne Watson i jego 33-letnia narzeczona Tasha Hunt użyli swojego ślizgacza Eliminator Scorpion  do zwalczania ognia

43-letni Koyne Watson i jego 33-letnia narzeczona Tasha Hunt użyli swojego ślizgacza Eliminator Scorpion  do zwalczania ognia

Wszystko zostało nagrane przez jednego ze świadków wydarzenia:

Według B.C. Wildfire Service tylko w okolicy Kamploops doszło do czterech większych pożarów. W calej prowincji szaleje ich około 150.