$5000 nagrody za odnalezienie chorego emeryta

Lokalnie Top News sier 2, 2017 at 10:00 am

aamartins3

Rodzina zaginionego od piątku mężczyzny oferuje 5000 dolarów nagrody za pomoc w odnalezieniu ojca i dziadka.

83-letni Domingos Martins wyszedł z domu 28 lipca w okolicy Lawrence Avenue West i Jane Street około 4:30 po południu.

- Jesteśmy zdruzgotani – mówi synowa zaginionego, Samantha Martins – To już kolejny dzień poszukiwania, a nasz ojciec potrzebuje leków, jest bardzo gorąco. Każdy, kto ma choćby pięć minut, by wyszedł na zewnątrz, rozejrzał się, może go zobaczy. Proszę nam pomóc!

Domingos Martins

Domingos Martins

Martins ubrany był w koszulę z napisem Martins, w krótkie jasne szorty, buty i niebieskie skarpety. Rodzina twierdzi, że cierpiał na chorobę Alzheimera, ale nigdy wcześniej nie zdarzało mu się oddalać od domu.

- W zasadzie nie opuszczał domu – mówią bliscy zaginionego – Mieszkamy tuż obok Pelmo Park, który jest oddalony od naszego domu o jakieś 100-150 metrów. Tam czasami chodził na spacery i siadał na ławce, aby odpocząć. Chodził niezwykle powoli, więc wędrówka do parku zajmowała mu sporo czasu.

Jack Da Silva, zięć Martinsa mówi, że mieszkają wspólnie przez ostatnie dwa lata. Mówi, że są bardzo zaniepokojeni jego zaginięciem, ponieważ ojciec musiał codziennie brać lekarstwa na rozrzedzenie krwi a także tabletki na cholesterol.

- To kwestia życia i śmierci – podkreślił Da Silva.

Policja wykorzystała jak do tej pory wszelkie środki w celu znalezienia zaginionego staruszka. W poszukiwaniach brały udział specjalne jednostki z psami oraz jednostki K-9. Przejrzano też zapisy z okolicznych kamer monitoringu. Na jednaj z nich zarejestrowano Martinsa idącego po Gary Drive w piątek po południu.

Poszukiwania zaginionego trwają. Każdego dnia bierze w nich udział 60 – 80 osób. Policjanci mają nadzieję, że apel do społeczeństwa pomoże w jego odnalezieniu.