Samobójstwo ojca, śmierć jego 6-letniego syna

Lokalnie Top News sier 2, 2017 at 6:00 am
Dom przy 20 Gamble Avenue.

Dom przy 20 Gamble Avenue.

Zaalarmowani krzykiem kobiety mieszkańcy apartamentowca w East York weszli do mieszkania skąd dobiegał krzyk. W środku zobaczyli martwe ciała sąsiada i jego sześcioletniego syna.

Tragedia rozegrała się w nocy w poniedziałek. Ojciec dziecka, 58-letni Zlatan Cico najpierw zabił swojego syna Simona, po czym targnął się na swoje życie. Martwych zastała w mieszkaniu matka dziecka, była żona Zlatana.

aasamobojstwoPolicjanci, którzy przybyli do budynku apartamentowego przy 20 Gamble Avenue, usytuowanego w pobliżu skrzyżowania Broadview Avenue i Cosburn Avenue twierdzą, że nie są w stanie określić przed dokonaniem badań kryminalistycznych określić urazów, jakich doznało dziecko. Matka Simona współpracuje z policyjnymi detektywami.

Sąsiad Zlatana Cico i jego przyjaciel, Pearse Vujcic, mówi, że on i dwaj inni sąsiedzi zaalarmowani krzykiem kobiety weszli do mieszkania, z którego dobiegał krzyk.

- Weszliśmy do środka i zobaczyliśmy wszystko – mówi Vujcic.

Zlatan Cico

Zlatan Cico

Dodał, że w mieszkaniu był też list pożegnalny napisany przez Zlatana Cico, ale nie chciał ujawnić jego treści. Przyznał, że od czasu do czasu rozmawiał z sąsiadem i że ma wyrzuty sumienia, iż nie zwrócił uwagi na pogarszający się nastrój Zlatana.

- Przez resztę życia będę winił siebie, że nie zwracałem uwagi, że popada w coraz większą depresję, że jest bliski samobójstwa – mówi Vujcic – Nic nie zrobiłem, aby mu pomóc.

Rodzice Simona rozeszli się przed kilku laty, ale chłopiec często odwiedzał ojca.

Przyjaciel Zlatana powiedział w rozmowie z mediami, że ludzie powinni wiedzieć, że nie był on złym człowiekiem.

- Niektórzy już teraz mówią o nim, że był diabłem. Tak naprawdę był dobrym i inteligentnym mężczyzną, ale był ciężko chory na depresję i nikt nie zauważył jak bardzo był w tej chorobie samotny – powiedział.