Gorący rynek stygnie

Rynek Series Top News sier 3, 2017 at 3:00 pm

zz gorący Znacząco spada sprzedaż nieruchomości w Toronto. Ceny również spadają.

W lipcu br. roku miało miejsce o 40.4% mniej transakcji kupna/sprzedaży niż w lipcu ubiegłego roku – mówi najnowszy, ogłoszony właśnie raport Toronto Real Estate Board. Dotyczy to zarówno miasta Toronto jak bezpośrednio przyległych okolic.

Spada również cena domów – zjawisko to występuje od kwietnia br. W porównaniu z czerwcem – o 4,6% (na podstawie Multiple Listing Service). Jednak obecnie średnia cena domu w GTA wynosi 746,218 dol., a to jest wciąż o 5% więcej niż równo przed rokiem.

Tak czy owak od trzech miesięcy nieruchomości tanieją, od kwietnia średnio aż o 175,000 dol.

Wszystko wskazuje na to, że mają na to wpływ zaradcze środki, jakie kilka miesięcy temu przedsięwziął rząd Ontario aby ostudzić jeden z najgorętszych rynków nieruchomości w Ameryce czyli w GTA.  Do najważniejszych czynników należało wprowadzenie w kwietniu 15-procentowego podatku dla cudzoziemców kupujących nieruchomości. Od tego czasu obserwuje się wyraźny spadek cen.

Screen Shot 2017-08-03 at 11.35.49

Jednak według Toronto Real Estate Board, zagraniczni nabywcy stanowią niewielki segment rynku i na obecny spadek cen znacznie większy wpływ ma pewne sprzężenie zwrotne – wstrzymywanie się od zakupów przez potencjalnych nabywców domów, którzy wyczekują aby zobaczyć, w którą stronę zmierzać będą ceny.

Przeciętna cena domu dla całej Kanady wyniosła w czerwcu 2017 roku – 601,445 dol.

Więcej – TUTAJ.