Pechowa kontuzja kanadyjskiego sprintera

Kanada Top News sier 3, 2017 at 10:00 am
Na Mistrzostwach Świata w Londynie miało dojść do ostatniego w historii pojedynku dwóch wielkich rywali - utytuowanego Usaina Bolta z Jamajki z młodym kanadyjskim sprinterem, mieszkańcem Markham.

Na Mistrzostwach Świata w Londynie miało dojść do ostatniego w historii pojedynku dwóch wielkich rywali – utytuowanego Usaina Bolta z Jamajki z młodym kanadyjskim sprinterem, mieszkańcem Markham.

Kanadyjski sprinter, Andre De Grasse doznał poważnej kontuzji i musi wycofać się ze startów w zawodach w tym sezonie.

De Grasse podczas poniedziałkowego treningu zerwał mięśnie uda, co praktycznie eliminuje go z bieżni na dłuższy czas. Poniedziałkową diagnozę lekarzy potwierdziły kolejne badania, jakie sprinter przeszedł w środę.

- No cóż, kontuzje są częścią sportu, ale moment, w którym mi się przytrafiła jest szczególnie pechowy – stwierdził De Grasse – Byłem w najlepszej formie i jestem bardzo rozczarowany, że nie będę mógł rywalizować wraz z całą kanadyjska ekipą na zawodach w Londynie. Nie mogę przy tym zapomnieć i być Bogu wdzięczny za sukcesy, jakie odnosiłem do tej pory w mojej sportowej karierze.

aaandreDe Grasse wyraził nadzieję, że po wyleczeniu urazu będzie „mocniejszy i szybszy niż kiedykolwiek”.

Kontuzja sprintera jest wielkim ciosem dla kanadyjskiej lekkoatletycznej drużyny, która liczyła, że zdobędzie on dla niej medale w biegach na 100 i 200 metrów i będzie podporą męskiej sztafety 4×100 metrów.

Dla 22-letniego zawodnika z Markham londyńskie Mistrzostwa Świata miały dodatkowe znaczenie. Miał to być jego ostatni wyścig, w którym zmierzyłby się ze swoim wielkim i utytułowanym rywalem, Usainem Boltem w biegu na 100 metrów. Bolt, 11-krotny mistrz świata już zapowiedział, że wycofa się z profesjonalnego uprawiania sportu. Londyński bieg miał być ostatnim pojedynkiem dwóch wielkich sprinterów. De Grasse miał ogromne szanse, by ten wyścig w Londynie wygrać. Wyniki, jakie osiągał w tym roku w zawodach Diamentowej Ligi nie pozostawiają co do tego wątpliwości.

- Andre chciał zrobić tutaj w Londynie naprawdę dobry wynik – powiedziała Glenroy Gilbert, trenerka z Athletics Canada – Urazy są częścią sportu, choć nie zmienia to faktu, że moment jest niefortunny.

Gilbert dodała, że inni członkowie kanadyjskie ekipy muszą być przygotowani do startu szczególnie.

- Jesteśmy skoncentrowani i będziemy przygotowani na piątek. Jest szansa, by niektóre inne nasze gwiazdy zaświeciły pełnym blaskiem, no i pojawiły się nowe.