W rejs czy na ryby?

Gdzie na weekend sier 4, 2017 at 12:25 pm

sea-angel-charters

Bliskie sąsiedztwo jeziora Ontario, poza słynnym indeksem wilgotności zwanym potocznie z angielskiego  „hjumidem”, generuje latem ogrom możliwości aktywnego spędzania czasu na wodzie, w wodzie i na brzegu. Gdzie i z kim wybrać się w rejs? Firm czarterowych na szczęście nie brakuje.

Przygodę zacząć można na przykład w Port Credit. Kilku operatorów oferuje tu sezonowe rejsy wycieczkowo-widokowe, ale także wyprawy na ryby. Łódź motorową można wyczarterować na najróżniejsze okazje – urodziny, rocznice, spotkania biznesowe, wieczory panieńskie i kawalerskie, romantyczne randki czy rodzinne eskapady.

Sea Angels
pod dowództwem Kapitana Pete wypływają rano, w południe i wieczorami, dysponując łodzią 40’ Luhrs SF z sześcioma kojami i pełną wersją kambuza (kuchnia), systemem stereo, satelitarną telewizją i najnowszym systemem nawigacji elektronicznej. Sam kapitan ma dwadzieścia lat doświadczenia wypływanego na wodach jeziora Ontario, posiada także certyfikat Masters LTD. Rejsy wycieczkowe możliwe są w kilku opcjach, ceny za grupę do maksymalnie siedmiu osób zawierają napoje i przekąski: dwugodzinna $449, trzygodzinna $599. W Wersji VIP rejs dookoła torontońskich wysp wzbogacony jest o napoje, hors d’oeuvers i BBQ na jednej z wysp, a także dodatkowe atrakcje, jak wizyta na jedynej w Toronto plaży nudystów czy 2-3 godzinny relaks na wyspach, wypełniony ucztowaniem i dobrą zabawą. Można także zaszaleć i zafundować sobie oraz trzem towarzyszom romantyczny weekend na wyspach z noclegiem.

Wyprawy na ryby organizowane przez Sea Angels trwają po 6h, a koszt czarteru za sześć osób wynosi $780 plus HST (każda dodatkowa osoba $130). W cenę wliczony jest udział w zawodach Great Ontario Salmon Derby (wartości $125), woda, napoje bezalkoholowe, snacks oraz kompletny potrzebny sprzęt wędkarski. W wersji VIP za dodatkowe $35 od osoby wliczone jest śródziemnomorskie BBQ oraz napoje (w porcie). Firma od dziesięciu lat wiedzie prym w organizacji eventów korporacyjnych – imprezy integracyjne z wędką przypadły do gustu pracownikom IBM, Bella czy Motoroli. Wymagane $100 depozytu przy rezerwacji czarteru. Kontakt: Kapitan Pete: [email protected], tel: 416-453-3220 lub Drugi Kapitan Angel: [email protected], tel: 647-838-5220. Łódź startuje i wraca z mariny w Port Credit przy 1 Port street E, Mississauga, ON, L5G 4N1.
www.seaangelcharters.ca

Fish on Charter
to rodzinny biznes zbudowany na wspólnej pasji łowienia łososi. Kapitan Dave Fodor zaczął przygodę z wędkarstwem w bardzo młodym wieku, a miłość do tego sportu pojawiła się naturalnie w momencie, w którym nauczył się samodzielnie trzymać wędkę. Nie ma się więc co dziwić, że po latach zdobywania doświadczeń na wodach Ontario i pokładach różnych łajb w końcu założył firmę czarterową. Od 35 lat, po dziś dzień zaraża coraz to nowych adeptów wędkarstwa swoją łososiową pasją. Mile widziani są tu zapaleńcy polujący na największą „rybę życia” jak i zupełni nowicjusze, bo to tych drugich właśnie najbardziej cieszy pierwsza złapana własnoręcznie ryba. Oprócz łososi z Kapitanem Dave’em łowi się także pstrągi, a sam kapitan zapewnia, że aby “złapać haczyk” wędkarstwa wystarczy po prostu zarezerwować miejsce na łodzi i zarzucić wędkę. Czarter ten najczęściej wybierają właśnie wędkarze. Warto nadmienić jednak, że obok wypraw na ryby Fish On Charter oferuje rejsy rodzinne, korporacyjne, a także widokowe, z uwzględnieniem pokazów sztucznych ogni z okazji chociażby Canada Day czy lotniczych akrobacji podczas wrześniowego Airshow. Łódka, którą dysponuje Fish On Charter to 28-stopowa Proline Costal Fisherman z dwoma potężnymi zaburtowymi silnikami Yamaha (250 H.P.), zaopatrzona w najlepszej klasy sprzęt wędkarski i elektroniczny. Zabiera na pokład sześciu pasażerów, ma wszelkie wymagane licencje, pozwolenia i ubezpieczenia. W cenę wliczony jest sprzęt oraz napoje bezalkoholowe, a także, co oczywiste, udział w Salmon Derby. Kontakt z kapitanem Dave’em oraz informacje na temat cen: 416 931 1836. Dostępne karty podarunkowe (gift certificates). Adres w Port Credit: 11 Front Street, South Dock 9, Mississauga, ON L5H 2C4, [email protected],
www.fishoncharter.ca

Andrew’s Salmon Fishing Charters
Najstarszą działającą pod jednym dowództwem nie tylko w Port Credit, ale generalnie na jeziorze Ontario, firmą czarterową jest Andrew’s Salmon Fishing Charters – po falach buja się od 1978. Kapitan Wayne Andrew pływa od ’75, ma więc ponad czterdziestoletnie doświadczenie jako skipper i wędkarz. Ponadto ma dużą łódź pełnomorską – 52-stopowa Last One III, wyposażona w radar, GPS, sonar i najnowsze zdobycze techniki świata wędkarskiego, pozwala zaokrętować wygodnie 25 pasażerów. Obok w pełni wyposażonej kuchni i toalet jest także AC, ogrzewanie oraz agregat prądotwórczy. Co ciekawe, pomimo tego, że Last One III jest jedną z największych łodzi czarterowych na jeziorze Ontario, ceny są tu bardzo konkurencyjne w stosunku do operatorów mniejszych jednostek pływających. Rejs zacząć można z Port Credit lub Toronto Harbourfront o 6am lub 2pm. Ceny: sześciogodzinne rejsy wycieczkowe oraz wędkarskie przy minimum ośmiu osobach na pokładzie $139.95 od osoby (plus HST i napiwek). Wliczone: muffiny, kawa, napoje bezalkoholowe oraz woda. Możliwa także opcja z cateringiem (owoce morza, ryby ale także zamówienia specjalne) $189.95 od osoby (plus HST i napiwek). Możliwość rezerwacji miejsc na Airshow. Informacje i rezerwacje: 416-347-2143, [email protected],
http://andrewscharter.ca/

Na rejs łodzią dobrze jest zabrać sweter lub kurtkę z windstoperem, wygodne buty na miękkiej podeszwie (szpilki nie są akceptowane), kapelusz, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV, a przy opcji wędkarskiej – pozwolenie na wędkowanie (fishing licence) oraz cooler, celem przechowania złapanych ryb. Mile widziane napiwki.