Burzliwy początek długiego weekendu

Lokalnie Top News sier 5, 2017 at 6:00 am

aaburza2

Silny wiatr i deszcz spowodowały sporo zniszczeń w rejonie Muskoka.

Choć meteorolodzy zapowiadali burze, nikt nie podziewał się, że w rejonie, gdzie mieszkańcy Toronto wyjeżdżają na wypoczynek do swoich domków letniskowych dojdzie do niemalże kataklizmu. Wiatr przewracał i wyrywał drzewa z korzeniami, zrywał sieci energetyczne, woda zalewała domy, w niektórych miejscach spadł grad, a lodowe kule przypominały piłeczki do gry w golfa.

Drzewo, które przewróciło się na dach jednego z domków letniskowych spowodowało spore szkody.

Drzewo, które przewróciło się na dach jednego z domków letniskowych spowodowało spore szkody.

W komunikacie prasowym wydanym w piątek wieczorem burmistrz Nancy Tapley poinformowała, że burze w Lake of Bays Township spowodowała sporo uszkodzeń głównie w rejonie Limberlost.

„Pracownicy Township po pierwszej burzy pracowali przede wszystkim nad oczyszczeniem dróg z przewróconych drzew, aby przywrócić możliwość komunikacji” – stwierdziła Tapley – „Oszacowywane są szkody. Naprawy zostaną przeprowadzone tak szybko, jak to jest tylko możliwe”.

Burmistrz zaapelowała do kierowców, by zachowali szczególną ostrożność, ponieważ wciąż na niektórych drogach pozostają przewrócone drzewa lub połamane przez wiatr konary drzew.

aaburzaFirma energetyczna Hydro One początkowo zakomunikowała, że z powodu zerwanych linii przesyłowych ponad 13 tysięcy domów zostało pozbawionych prądu. Kilka godzin później komunikat mówił już tylko o 5 tysiącach takich przypadków.

Niestety to jeszcze nie koniec burz na północ od Toronto. Mieszkańcy tych rejonów obawiają się przejścia tornada, ale agencja meteorologiczna Environmental Canada uspokaja i nie zapowiada aż tak gwałtownych wyładowań atmosferycznych.

Mimo sporych szkód i kłopotów z ich usuwaniem jeden komunikat jest optymistyczny. Podczas burzy nie odnotowano żadnych ofiar.