Wściekli, bez klimatyzacji i wody na pokładzie Air Transat

Kanada Top News sier 5, 2017 at 12:30 pm

zz air1Ponad pięć godzin – na tyle pasażerowie linii Air Transat utknęli na pokładzie samolotu. Maszyna stała na płycie lotniska w Ottawie. Wreszcie zdesperowani podróżni wezwali policję, która im pomogła.

Pasażerowie linii Air Transat lecący z Brukseli do Montrealu utknęli w Ottawie z powodu złych warunków pogodowych uniemożliwiających start. Linie lotnicze przyznają, że sytuacja wymknęła się spod kontroli, ale wynikło to ze wzmożonego ruchu na lotnisku w Ottawie. Z tego powodu ekipie nie udało się szybko załatwić schodków i innego sprzętu, który pozwoliłby pasażerom opuścić pokład – wynika z komunikatu Air Transat.

zz air2Przewoźnik okazał się zupełnie bezradny. Pasażerowie zamknięci w samolocie dostawali jedynie informacje, że “muszą jeszcze poczekać”. Ich złość narastała, głównie z powodu panującego upału. Niektórzy z nich utknęli w samolocie z dziećmi. W końcu po ponad 4 godzinach wyczekiwania na pokładzie zdecydowali się zadzwonić na 9-1-1.

Wezwanym funkcjonariuszom skarżyli się między innymi na brak wody, jedzenia i niedziałającą klimatyzację.  Funkcjonariusze weszli na pokład i rozdzielali wśród pasażerów butelki z wodą. Oprócz tego, jak podają władze lotniska, udzielali pomocy paramedycznej, bo służby 911 są do tego uprawnione i zobowiązane.

Screen Shot 2017-08-05 at 12.08.02Nie tylko pasażerowie byli rozzłoszczeni zachowaniem linii lotniczych. Także władze portu w Ottawie oświadczyły, że są rozczarowane obsługą wykonywaną przez Air Transat. Jednocześnie, jak podano w komunikacie, pracownicy portu byli gotowi, by pomagać zamkniętym pasażerom.

Władze lotniska twierdzą, że dysponowano wolnymi schodkami i odpowiednim sprzętem, który służy do rozładowywania pokładu. “W momencie, kiedy pasażerowie byli zamknięci w samolocie, sprzęt stał nieużywany” – wynika z komunikatu.

“Jednak nikt nie wystosował prośby o pomoc” – napisano w komunikacie.

Air Transat zaprzecza tym informacjom i zapowiada dokładne zbadanie sprawy.