Kobieta pogryzła swojego psa

Lokalnie Top News sier 6, 2017 at 6:00 am

aapies2

W szkołach dziennikarstwa żartobliwie uczą, że ciekawą informacją nie jest ta, że pies pogryzł człowieka, ale że człowiek pogryzł psa. Coś takiego zdarzyło się w torontońskim metrze.

Kobieta jadąca metrem biła swojego psa, szarpała, a nawet go gryzła. Została sfilmowana.

Film trafił do Internetu i wywołał ogromne oburzenie z powodu bezwzględnego zachowania właścicielki psa. Policja twierdzi, że o zdarzeniu poinformowała Ontaryjskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt (Ontario Society for the Prevention of Cruelty to Animals – OSPCA).

Kilku obserwujących zdarzenie pasażerów metra wstało z miejsc zwróciło kobiecie uwagę, inni zgłosili sprawę obsłudze pociągu.

Rzecznik prasowy TTC, Brad Ross, powiedział, że incydent miał miejsce w pociągu linii 2 o godzinie 16:21 w piątek. Gdy pociąg zatrzymał się na stacji St. George personel pociągu usunął kobietę z wagonu.

Na stacji metra pojawili się wezwani policjanci. Rzeczniczka policji, const. Allyson Douglas Cook powiedziała, że funkcjonariusze przeprowadzili z kobietą rozmowę oraz zebrali zeznania świadków zdarzenia. Nie byli w stanie znaleźć wyraźnych urazów jakich mogło doznać zwierzę, a więc pogryzienie psa przez właścicielkę nie było dotkliwe. W rezultacie po wylegitymowaniu zwolnili kobietę nie stawiając jej żadnych zarzutów.

Douglas – Cook stwierdziła, że sprawa została skierowana do OSPCA w celu przeprowadzenia dalszego dochodzenia. Organizacja zajmująca się dobrem zwierząt nie chciała komentować sprawy, ponieważ jest zbyt wcześnie, by podzielić się szczegółami.

Roxy Huong, która nagrała film i umieściła na YouTube mówi, że kiedy zobaczyła jak kobieta traktuje swojego psa postanowiła to zarejestrować za pomocą telefonu komórkowego.

- Mam dwa psy rasy husky i nie rozumiem, dlaczego ktoś robi coś takiego – powiedziała Huong – Zobaczyłam, że niektórzy ludzie oddalili się od kobiety, inni patrzyli na to, co się dzieje z dezaprobatą.

Jak podało CBC na swojej stronie internetowej, filmik, który nagrała w kilka godzin zdobył ponad 50 tysięcy widzów, a o zdarzeniu pisały media na całym świecie.