Można przesyłać pieniądze przez Skype’a

Nowości Series Top News sier 6, 2017 at 4:00 pm

zz skype2Mobilna wersja komunikatora Skype została wyposażona w nową funkcję: Send Money. Za jej pomocą można przesyłać pieniądze w trakcie rozmowy. Usługa już od paru dni dostępna w Kanadzie, jednak jeszcze nie w Polsce.

Do przesyłania pieniędzy został wykorzystany system PayPal, zintegrowany z systemami Android lub iOS.

Przy pierwszym użyciu aplikacji użytkownik zostanie poproszony o podanie swojej lokalizacji.

W kolejnym kroku trzeba będzie podpiąć do Skype’a swoje konto w PayPal. Samo przesyłanie pieniędzy ma być proste – w trakcie rozmowy wystarczy przesunąć ekran w prawo, wybrać ikonkę „Send Money” i określić odpowiednią kwotę.

W ten sposób będzie można bardzo łatwo rozliczyć się ze znajomymi na przykład za wspólny obiad, czy zrobić zrzutkę. Ale odbiorca też będzie musiał posiadać konto w PayPal.

zz skype1

Z usługi mogą skorzystać użytkownicy w Kanadzie i USA, a także w Wielkiej Brytanii, Austrii, Belgii, Kanadzie, Cyprze, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Litwie, Luksemburgu, Malcie, Holandii, Portugalii, San Marino, Słowacji, Słowenii i Hiszpanii.

Skype nie jest jednak jedynym komunikatorem, który eksperymentuje z mobilnymi rozliczeniami. Podobna funkcjonalność jest już dostępna w Facebook Messengerze ale na razie tylko w Stanach Zjednoczonych.