Pick-upy GM do naprawy

Rynek Top News sier 7, 2017 at 4:00 pm
Chevrolet Silverado

Chevrolet Silverado

General Motors ogłosił akcję przywoławczą niemal 800 tys. samochodów modelu Chevrolet Silverado 1500 i GMC Sierra 1500 na całym świecie z powodu defektu układu wspomagania kierownicy.

W samochodach tych z roku modelowego 2014 może dojść do chwilowej przerwy w zasilaniu energią elektryczną układu wspomagania kierownicy, zwłaszcza przy manewrach zawracania z małą prędkością. Wynika to z dokumentów przedłożonych amerykańskiemu urzędowi bezpieczeństwa transportu drogowego NHTSA.

Dlatego największy producent pojazdów w Ameryce postanowił przeprowadzić akcje naprawczą w stacjach serwisowych GM. Zostanie zresetowane oprogramowanie, co powinno usunąć defekt.

zz gm2W Kanadzie dotyczy 80 tys. pojazdów, w USA – aż 690 tysięcy.

Rzecznik Tom Wilkinson nie otrzymał żadnych informacji o kolizjach czy obrażeniach z tego powodu. GM poinformował, że przed wprowadzeniem na rynek aut roku modelowego 2015 dokonał serii zmian, które likwidują potencjalne problemy z okresowym brakiem zasilania niskiego napięcia, co unieruchamiało układ wspomagania kierownicy.

Chevrolet Silverado oraz bliźniaczy GMC Sierra – produkowane są od roku 1998. W 2007 roku samochód Silverado zdobył tytuł North American Truck of the Year.