Samolot Air Canada potrącił polskiego Dreamlinera

Lokalnie Series Top News sier 7, 2017 at 5:15 am

Screen Shot 2017-08-07 at 05.03.56Lot z Toronto do Warszawy został odwołany po tym, jak na płycie lotniska Pearsona zderzyły się Dreamliner PLL LOT i samolot linii Air Canada rouge.

Doszło do tego na Terminalu 1. Boeing 767-300 przyleciał z Punta Cana na Dominikanie z 286 pasażerami na pokładzie i podczas kołowania zawadził o stojący polski samolot.

- Nastąpił tak zwany winglet. Dreamliner LOT-u stał na miejscu postojowym. Samolot linii Air Canada rouge (AC1713) podczas kołowania na stanowisko postojowe obok polskiego dreamlinera, zahaczył końcówką swojego skrzydła o końcówkę skrzydła naszego samolotu, powodując jego częściowe uszkodzenie – mówił Adrian Kubicki, Rzecznik Prasowy PLL LOT.

Jak zapewnia rzecznik, uszkodzenie nie zagrażało życiu pasażerów, ale końcówka musi być wymieniona. Problemem jest serwis, którego w Kanadzie po prostu nie ma.

Chris Krepski, rzecznik Transportation Safety Board of Canada, stwierdził, że uszkodzenia skrzydeł obu samolotów są poważne.

Screen Shot 2017-08-07 at 05.08.12

LOT wziął na siebie koszty i powiedział, że jeżeli pasażerowie nie wrócą samolotem LOT-u, linia weźmie na siebie koszt zapłaty za bilet innej linii lotniczej, która będzie lecieć do Polski.

Pasażerowie zostali ulokowani w hotelach, niektórzy aż w Kitchener, ze względu na brak miejsc w Toronto.