Spod policyjnej czapki wyjrzała ludzka twarz

Lokalnie Top News sier 7, 2017 at 1:41 pm
Const. Niran Jeyanesan

Const. Niran Jeyanesan

Policjant kupił złodziejowi koszulę i krawat, by miał w czym pójść na rozmowę kwalifikacyjną w sprawie pracy.

18-latek został przyłapany w sklepie Walmart usytuowanym przy Jane Street na kradzieży koszuli, krawata i skarpetek. Wezwany na miejsce const. Niran Jeyanesan wraz z drugim funkcjonariuszem stwierdzili, że kradzież była motywowana zdobyciem przyzwoitej odzieży, jaką młody człowiek chciał przywdziać na „interview” w sprawie pracy, o którą zabiegał.

- Ten młodzieniec nie miał pieniędzy na kupno odpowiedniego stroju na tę okazję. Jedyną jego motywacją było zdobycie pracy – powiedział Jeyanesan – Krótko mówiąc, nie miał żadnych zasobów finansowych, by taki strój nabyć. Chciał zdobyć tę pracę, to było w jego umyśle na pierwszym planie. Myślę, że popełnił błąd.

Policjanci zwolnili sklepowego złodzieja nie stawiając mu zarzutów, a cost. Jeyanesan zdecydował się sam kupić mu koszulę i krawat, by chłopak miał szansę zdobyć upragnioną pracę. Sprawa nabrała pewnego rozgłosu i uznano gest policjanta za szczególną wspaniałomyślność.

- Policjanci często, niemalże codziennie robią takie rzeczy nie oczekując w zamian żadnego specjalnego uznania – powiedział Jeyanesan – Większość z nas po prostu pomaga ludziom. Robimy to codziennie.

Szef 31 posterunku policji, w którym służy const. Jeyanesan, sierżant Paul Bois chwali swojego podkomendnego.

- Myślę, że nasz funkcjonariusz podjął świetną decyzję. Zdecydował się na ludzki gest w kontakcie z tą konkretną osobą, która weszła w konflikt z prawem. Każda interwencja policyjna jest inna i w tym szczególnym przypadku osoba będąca w zainteresowaniu policji przeszła pewne trudności osobiste, a oficer wykazał się zrozumieniem i chęcią prostej, ludzkiej pomocy. – powiedział sierżant Bois – Powinniśmy pozytywnie wpływać na ludzkie życie.