Policjanci nie są winni napaści seksualnej

Lokalnie Top News sier 9, 2017 at 4:00 pm
Oskarżeni policjanci 

Oskarżeni policjanci

Trzej policjanci z Toronto zostali uniewinnieni z zarzutu przemocy seksualnej wobec policjantki parkingowej, do czego dojść miało podczas wspólnego imprezowania w roku 2015.

Decyzję taką wydała dzisiaj sędzina Ontario Superiour Court – Anne Molloy. W swym 45-stronicowym orzeczeniu uznała ona zeznania skarżącej kobiety za niespójne i czasami wręcz nieprawdopodobne. Tożsamość powódki jest chroniona przez zakaz publikacji.

Leslie Nyznik, Sameer Kara i Joshua Cabero, oficerowie z 51. Posterunku, zostali oskarżeni o uprawianie seksu z powódką bez jej zgody w jednym z hoteli w centrum miasta w styczniu 2015 roku.

Rzekoma ofiara twierdziła, że został zaatakowana wielokrotnie w ciągu tej samej nocy w hotelu po suto zakrapianej, wspólnej imprezie z policjantami, która przeniosła się do hotelu.

Utrzymywała, że z trudem pamięta szczegóły tej nocy, podczas której w pewnej chwili nie mogła się ani ruszyć ani mówić (sugerując stan wywołany pigułką gwałtu).

Sędzina Molloy uznała, że „nie może być pewna, co właściwie się stało w tym pokoju hotelowym”, dodając, że prokuraturze nie udało się udowodnić ponad wszelką wątpliwość, że ofiara była niezdolna do wyrażenia zgody. Zgodziła się z obroną, że “zgoda wyrażona po pijanemu jest nadal wyrażoną zgodą”

Obrońca Larry Black

Obrońca Larry Black

Sędzina Molloy zwróciła też uwagę na krytyczny dowód dla obrony, jakim były nagrania wideo, które wykazały brak zagrożenia dla rzekomej ofiary, wchodzącej dobrowolnie do hotelu podczas rozmowy z dwoma oskarżonymi funkcjonariuszami.

Wyrok sędziny spotkał się z wyraźnym aplauzem na sali sądowej.

Obrońca Harry Black, który reprezentował Leslie Nyznika powiedział, że po długim i trudnym procesie jego klient “oczekuje na swoje życie z powrotem, podobnie jak jego rodzina”.

Burmistrz Toronto John Tory powiedział, że nie chce komentować decyzji sądu ale dodał kilka frazesów w stylu “ moją nadzieją jest to, że mężczyźni i kobiety w Toronto zawsze traktować się będą z wzajemnym szacunkiem”.

Z kolei zapytany o komentarz Mike McCormack, prezydent Stowarzyszenia Policji Torontońskiej, powiedział: “wyrok mówi sam za siebie.”