Mamy przechlapane?

Gdzie na weekend Series sier 10, 2017 at 7:13 pm

shutterstock_383063311

Kiedy jako trzynastoletnia dziewczynka lądowałam po raz pierwszy w Kanadzie, pierwszą rzeczą, która przykuła moją uwagę, były błękitne oczka przydomowych basenów na obrzeżach Montrealu – dla dziecka wychowanego w komunie  symbol niebywałego luksusu. Podczas tego samego pobytu za oceanem trafiłam po raz pierwszy w życiu w magiczny świat parku wodnego i żaden innym park rozrywki nie zrobił już na mnie nigdy takiego wrażenia, jak ten pierwszy właśnie. 

Parki wodne to zawsze świetna opcja na upalny weekend i choć lato w tym roku mamy wyjątkowo przyjemne i jak na południowe Ontario łagodne, całodzienna, rodzinna wycieczka na pewno zakończy się błogim uśmiechem na twarzach waszych dzieci i wnuków, w drodze powrotnej przysypiających na tylnym siedzeniu samochodu.

Wet’n’Wild Toronto
Do niedawna znane jako Wild Water Kingdom (wcześniej jako Sunshine Beach) – Wet’n’Wild Toronto to największy i najstarszy park rozrywki poświęcony żywiołowi wody w GTA. Otwarty w 1986 roku na stuakrowej powierzchni kompleks ma w ofercie kilka zjeżdżalni wodnych (m.in. jedne z pierwszych Cyklon i Upadek Diabła, nowsze Otchłań czy Nocna Jazda), basen z falami (w 2009 jako pierwszy w Kanadzie wypełniony słoną, a nie chlorowaną wodą), leniwą rzeką, którą pokonuje się w niesionych prądem dmuchanych kołach, jest także czterokablowy zip-line, na którym można się rozpędzić do 50km/h, dwa splash parki dla najmłodszych, mini golf oraz szereg barów i budek z jedzeniem. Co istotne – park przeszedł właśnie dwuletnią, gruntowną renowację, zmienił właściciela oraz nazwę…Jeśli więc znacie to miejsce z ubiegłych lat, na pewno warto wybrać się ponownie. Wet’n’Wild Toronto jest dziś zarządzane przez Premier Parks, LLC, firmę, pod której skrzydłami znajduje się wiele parków rozrywki w Kanadzie i USA. W parku odnowiono istniejące zjeżdżalnie, dobudowano pięć nowych, rozszerzono także ofertę dla dzieci. Inwestycja pochłonęła $25 milionów. Wśród najnowszych atrakcji znajdziecie super kręte zjeżdżalnie o dużym kącie nachylenia nazwane Huragan i Tajfun, Klondike Express gdzie na specjalnych matach ścigać się można systemem równoległych tuneli (a także odczuć na własnej skórze jak działa grawitacja), Krazy Kanuck czy Oh Canada! – kapsuły umieszczone wysoko ponad parkiem, w których stojąc doświadczyć można swobodnego opadania i dużego skoku adrenaliny, kiedy nagle znika podłoga, a my lecimy niemal pionową rynną, by podróż zakończyć efektowną spiralą zamykającą pętlę 360˚. Oficjalne otwarcie nastąpiło 30 czerwca 2017. Bilety wstępu: osoby dorosłe $37.95, dzieci poniżej 48” wzrostu $29.95. Parking dodatkowo $13.27m karnet na cały sezon: $89.95. Przy grupach każdy piętnasty bilet bezpłatnie, ceny grupowe $26.95 za osobę. Adres: 7855 Finch Ave W, Brampton, ON L6T 0B2,godziny otwarcia: w sezonie letnim codziennie od 10:30am do 7pm, tel 416-369-0123.
www.wetnwildtoronto.com

Splash Works  
Dwudziestoakrowy park wodny w Vaughan, ON, leżący na terenie Canada’s Wonderland. Wstęp jest tu bezpłatny… po wykupieniu biletu wstępu do Canada’s Wonderland, ale atrakcji na światowym poziomie mnóstwo. Na spragnionych dobrej zabawy wśród wielu atrakcji czeka m.in. Barracuda Blaster – rura, którą zasuwa się w dół wirowym ruchem aż do momentu, gdy prędkość wytraca leniwa rzeka (lazy river), Czarna Dziura – super szybka zjeżdżalnia sięgająca czwartego piętra, przez którą zjeżdża się w kompletnych ciemnościach, nie wiedząc co ( i kiedy) czeka za kolejnym zakrętem, czy chociażby Plunger, który pokonuje się na specjalnych, dmuchanych tratwach – 50 stóp wysokości, trzy pionowe spady i mnóstwo zabawy z grawitacją. W tym roku w Splash Works otwarto także zupełnie nową, a co za tym idzie nowoczesną, atrakcję – Muskoka Plunge. Podobna do tej w Wet’n’Wide, wyrzutnia o wysokości 60 stóp (18m) to zespół czterech zjeżdżalni, które pokonuje się w specjalnych kapsułach – wbrew grawitacji, w pętlach 360st i z prędkością 40km/h. Muskoka Plunge używa systemu zjazdu nazywanego „DrenalineDrop” – pierwszego w swoim rodzaju w Kanadzie. Ze względu na specyfikę tej zjeżdżalni i bezpieczeństwo zabawy dozwolone są tylko pływackie kostiumy kąpielowe (bez zamek, klamer, ćwieków, ozdobnych, wypukłych ornamentów) oraz obowiązuje zakaz noszenia jakiejkolwiek biżuterii.
Całodzienny wstęp do Canada’s Wonderland: $49.99 (plus HST) za osobę dorosłą oraz $38.99 dla dzieci i seniorów przy zakupie on-line, w kasie na miejscu 15% drożej: $65 dorośli oraz $40 dzieci/seniorzy. Parking dodatkowo $20. Po 4pm cena: $35.99. Waterpark czynny codziennie między 11 am a 7pm w sezonie letnim. Adres: 9580 Jane St, Vaughan, ON L6A
www.canadaswonderland.com/play/splash-works

Wild Waterworks  
W Hamilton odwiedzić można Wild Waterworks. Znajdziecie tu jeden z największych w Kanadzie otwartych basenów ze sztuczną falą, a także kilka szalonych zjeżdżalni, gdzie nazwy – Kamikaze, Vertigo czy Korkociąg, mówią same za siebie. Jest także leniwa rzeka i Little Squirt Works – wodny plac zabaw dla najmłodszych z brodzikiem, fontannami i rozpylaną mgiełką. Bilety wstępu przy zakupie on-line $2 tańsze niż w kasie na miejscu. Ceny on-line: dorośli (11-64) $20.92, dzieci (3-10) $12.97, seniorzy (65+) $18.10. po 4 pm dorośli $12.56, dzieci $10.99, seniorzy $12.56.
Czynne codziennie od 11am – 7pm. Adres: 680 Waterfront Trail, Hamilton, ON L8E 3L8, Tel: 905-547-6141,
https://wild-waterworks.com/

Kidstown Water Park  
Kidstown Water Park to jedyny park wodny należący do Toronto i zarządzany przez władze miejskie, a także jedno z najbardziej popularnych w Scarborough miejsc związanych z wodą dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Najlepsza opcja dla rodzin z małymi dziećmi. Jest tu napełniające się stopniowo wielkie wiadro z wodą, co jakiś czas wylewające uzbieraną zawartość na głowy dzieciaków, są zraszacze, rozpylacze wodne, plujące wodą zwierzęta, zjeżdżalnie, brodzik i splash pad, czyli teren do bezpiecznego chlapania się w wodzie. Zielone otoczenie parku sprzyja piknikom i rodzinnemu wypoczynkowi. Możliwość zarezerwowania osobnego miejsca na imprezy urodzinowe oraz dla większych grup. Kidstown otwarte jest od połowy czerwca do niedzieli wrześniowego długiego weekendu Labour Day, w godzinach od 10:30am do 7:30pm. Na miejscu przebieralnie, toalety i bezpłatny parking. Podobnie jak sam wstęp – bezpłatny. Dzieci poniżej siódmego roku życia muszą być pod stałą opieką dorosłych. Adres: 3159 Birchmount Rd, Scarborough, ON M1V 1S4, godziny otwarcia: codziennie w sezonie od 10:30am do 7:30pm, tel. 416-396-8325

krakenracer-racers-wet-n-wild-orlando-florida-usa-reaction