Terroryści na dwóch kółkach

Lokalnie Series Top News sier 10, 2017 at 4:00 pm

aamotocyklisci2

Dziwna akcja motocyklistów. Wjechali na autostrady i celowo zakłócili innym możliwość podróżowania.

W środę ontaryjska policja ujawniła zdjęcia gangu motocyklistów, których działalność była powodem zakłóceń w ruchu drogowym na głównych autostradach w rejonie GTA w czasie długiego weekendu.

aamotocyklisciPolicja otrzymała wiele skarg dotyczących dużej grupy motocyklistów prowadzących swoje pojazdy „w niebezpieczny sposób” po autostradach 409, 401, 403, Queen Elizabeth Way, Don Valley Parkway i Gardiner Express Way między 12:30 pm I 2:30 pm

Motocykliści jechali wszystkimi pasami autostrady zatrzymując się od czasu do czasu wstrzymując w ten sposób ruch.

W komunikacie prasowym wydanym przez Ontario Provincial Police czytamy, że podczas tej akcji niektórzy z nich „wykonywali akrobacje” różnego rodzaju na motocyklach.

- Ludzie na motorach zachowywali się w sposób agresywny wobec innych użytkowników drogi blokując całe sekcje autostrady – powiedział sierżant Kerry Schmidt z OPP.

Schimidt powiedział, że tego rodzaju aktywność trzeba uznać za działalność przestępczą.

- Kiedy ludzie robią to celowo, to jest to całkowicie nieodpowiedzialne zachowanie – stwierdził – Gdyby doszło do kolizji, ktoś został ranny lub zginął w wypadku, to mamy do czynienia z przestępstwem o charakterze kryminalnym.

Policja usiłuje zidentyfikować uczestników tej akcji. Liczy na pomoc społeczeństwa.

Trudno określić to co się stało, ale akcję motocyklistów można uznać za formę „łagodnego terroryzmu”. Łagodnego – bo nikomu nic się nie stało. Terroryzmu, bo jakaś grupa osób usiłowała zakłócić sporej grupie przypadkowych osób normalne funkcjonowanie.