Festiwale i zabawy – niektóre ulice miasta będą zablokowane

Lokalnie Top News sier 11, 2017 at 9:30 am
Festiwal Taste od Danforth to święto greckiej kuchni.

Festiwal Taste od Danforth to święto greckiej kuchni.

To będzie ciężki weekend dla kierowców w Toronto. Popularne imprezy skutecznie utrudnią ruch w mieście.

Jak już trudno ominąć te miejskie festiwale, to może warto wziąć w nich udział. Oto co nas czeka w ten weekend:

Taste of Danforth

aachaos2To już 24 edycja tego festiwalu. Rozpoczyna się w piątek i trwa do niedzieli. Bierze w nim udział dziesiątki tysięcy mieszkańców Toronto i turystów. Organizatorzy szczycą się tym, że jest to największy festiwal uliczny w Kanadzie.

W związku z festiwalem wszystkie pasy ruchu po Danforth Avenue od ulicy Broadview Avenue do Jones Avenue zostaną zamknięte od godziny 10 rano w piątek do 3 rano w poniedziałek.

Ponadto zamknięte dla ruchu zostaną Pape Avenue na odcinku od Lipton Avenue do Hazelwood Avenue od godziny 18 w piątek do 3 rano w poniedziałek. Wyłączona z ruchu będzie też Logan Avenue na odcinku od Garnock Avenue na północ od Danforth Avenue.

Feast of St. Lawrence

Dni Świętego Wawrzyńca to trzydniowy festiwal żywności, który spowoduje zakłócenia w ruchu miejskim w niektórych rejonach śródmieścia Toronto.

Front Street East będzie całkowicie zamknięta dla ruchu od 9 rano w piątek do 2 w nocy w poniedziałek na odcinku od Scott Street go Church Street. Ponadto zamknięta zostanie również Market St. na odcinku od Wilton St. do Front St. od 5:00 do 23:59 w sobotę. Autobusy normalnie poruszające się po tych ulicach zostaną skierowane na trasy objazdowe po Yonge St., King St. i Church St. Tak będzie w piątek. W sobotę zaś trasa objazdowa będzie obejmowała ponadto Lower Jarvis St. i Wellington St.

aaqchaosKomunikacyjny chaos w mieście powiększy dodatkowo częściowe zamknięcie pierwszej linii torontońskiego metra. Pociągi nie będą kursowały pomiędzy stacjami Sheppard West i St. George.

Ze względu na roboty uliczne autobusy wahadłowe będą kursowały tylko między stacjami Sheppard West i Lawrence West.

Na pocieszenie warto dodać, że już w poniedziałek cały ruch uliczny w Toronto będzie funkcjonował normalnie. Nie będzie blokad ulic, a pociągi kolejki poeziemnej będą się zatrzymywały na każdej stacji.