Sensacja na Rogers Cup! Kanadyjski Dawid pokonał hiszpańskiego Goliata

Kanada Top News sier 11, 2017 at 12:30 pm

Nastolatek z Richmond Hill pokonał gwiazdę tenisa Rafaela Nadala!

Denis Shapovalov nie chciał uwierzyć w swoją wygraną w trzeciej rundzie Rogers Cup, którego męskie rozgrywki odbywają się na stadionie Uniprix w Montrealu.

aatenis5Shapovalov po skończonym pojedynku padł na ziemię i zakrył twarz kryjąc radość i zaskoczenie podczas, gromkich wiwatów publiczności.

- To, o czym marzyłem, pragnienie, które wypełniało całe moje życie, by móc spotkać się i pokonać takich mistrzów jak Rafa (Nadal), Roger (Federer) czy Andy (Murray) – powiedział Shapovalov na pomeczowej konferencji prasowej – Jedno z moich marzeń właśnie się spełniło.

Już teraz kibice tenisa, trzeba przyznać, ze z dużą przesadą, okrzyknęli wygraną Shapovalova za jedno z największych zwycięstw w historii kanadyjskiego tenisa.

Prawdą jest jednak, że od czasów Bjorna Borga Shapovalov stał się najmłodszym finalistą turnieju serii Master, który pokonał zawodnika zakwalifikowanego do ścisłej czołówki.

Dzięki wygranej nad Nadalem kanadyjski nastolatek wejdzie do pierwszej setki rankingu ATP, co jest uznawane za wielki sportowy sukces, jest wejściem do tenisowej ekstraklasy.

aatenis4- Jestem bardzo szczęśliwy, że mi się to udało – powiedział tenisista, którego tenisowy talent specjaliści porównują do fenomenów takich jak Wayne Gretzky w hokeju czy Penny Oleksiak w pływaniu – Trudno powiedzieć, jak się czułem podczas meczu. Było bardzo ciężko fizycznie i psychicznie. Rafa jest wielkim wojownikiem. Jestem szczęśliwy, że mogłem z nim wygrać.

Rafael Nadal nie krył zawodu i rozczarowania. Powiedział, ze rozegrał chyba najgorszy mecz w tym roku. Ale też nie szczędził komplementów młodemu rywalowi.

- On grał bardzo dobrze – stwierdził 31-letni tenisista – Ma duży potencjał i życzę mu wszystkiego najlepszego, aby stał się wielkim tenisistą i zawsze grał z taką samą determinacją jak w naszym spotkaniu.

Nie najlepsze wieści z kobiecej, torontońskiej części turnieju Rogers Cup. Agnieszka Radwańska odpadła przegrywając z Karoliną Woźniacki reprezentujacą Danię.

A oto rozmowa z młodym Kanadyjczykiem zaraz po meczu: