Trzech mężczyzn nie żyje na skutek przedawkowania narkotyków

Lokalnie Top News sier 11, 2017 at 5:00 pm

aanarko3

Narkotyki zbierają swoje tragiczne żniwo.

W nocy z czwartku na piątek w rejonie Durham trzech mężczyzn zmarło na skutek przedawkowania narkotyków. Pisaliśmy już o sprawie w Bejsmencie. Policja podejrzewa, że na czarny narkotykowy rynek trafiła partia fentanylu pomieszana z heroiną i to właśnie narkotyki z tej partii są winne śmierci kolejnych osób, które je zażyły.

Tym razem funkcjonariusze policji znaleźli dwóch martwych mężczyzn w rezydencji na Falby Court w Ajax, a jednego w domu w Courtice. Choć badania toksykologiczne nie zostały jeszcze przeprowadzone, to wszystkie okoliczności wskazują, a policjanci są przekonani, że przyczyną ich śmierci było przedawkowanie narkotyków, w tym przede wszystkim fentanylu.

Const. George Tudos

Const. George Tudos

- Ludzie kupują narkotyki w przekonaniu, że kupują jeden ich rodzaj, tymczasem mają do czynienia ze śmiertelną mieszanką – mówił const. George Tudos w wypowiedzi dla mediów – Z narkotykami nabytymi na czarnym rynku jest tak, że nigdy nie wiadomo co się kupuje.

Tudos dodał, że niedawny gwałtowny wzrost śmiertelności na skutek przedawkowania opiatów postawiła służby policyjne na nogi. Wielu funkcjonariuszy pracujących na pierwszej linii zostało wyposażonych w środki antynarkotykowe, które mogą (ale nie muszą – to zależy od wielu czynników) odwrócić skutki przedawkowania. Na pewno nie mogą przywrócić życia osobom, które zmarły. Środki te są najbardziej skuteczne we wczesnych stadiach przedawkowania.

- Staramy się ludziom pomagać i zwalczać skutki przedawkowania, ale najważniejsza jest wiedza na temat środków halucynogennych po jakie sięgają ludzie od nich uzależnieni.

W rejonie York udało się uniknąć najgorszego. Dwie osoby z objawami zażycia zbyt dużej ilości opiatów znalazły się w szpitalu. W szpitalu w Vaughan znaleźli się też 24-letni mężczyzna i o dwa lata starsza kobieta, którzy z objawami silnego zatrucia przebywają na oddziale intensywnej terapii.

Oboje nieprzytomnych znaleziono przed rezydencją na Ventura Way około 4 nad ranem. Mężczyzna leżał na ziemi, kobieta na masce samochodu. Lekarze twierdzą, że choć ich stan był ciężki, to z godziny na godzinę ulega poprawie.

Policja ocenia sytuację jako bardzo poważną. W ciągu czterech dni, pod koniec lipca w rejonie GTA odnotowano w sumie 24 przypadki silnego zatrucia narkotykami. Sześć z nich było śmiertelnych.

aafentanyl2W ubiegłym tygodniu, już w sierpniu w mieszkaniu w Etobicoke znaleziono martwe ciała dwóch kobiet, a windzie ekskluzywnego apartamentowca w centrum Toronto martwego mężczyznę.

Tę statystykę uzupełniają śmiertelne przypadki z ostatniej nocy.

Miejscy pracownicy socjalni dużą nadzieję na ograniczenie tego typu przypadków upatrują w trzech punktach bezpiecznego wstrzykiwania narkotyków, których otwarcie jest planowane w niedalekiej przyszłości. Osoby uzależnione będą miały możliwość zażycia halucynogenów w higienicznych warunkach pod okiem wykwalifikowanego personelu.