100% podwyżka podatku od nieruchomości zabija małe biznesy

Lokalnie Series Top News sier 13, 2017 at 10:00 am
Podatki są zabójcze - coraz więcej właścicieli małych sklepów będzie musiało zamknąć swoje interesy.

Podatki są zabójcze – coraz więcej właścicieli małych sklepów będzie musiało zamknąć swoje interesy.

Usytuowana przy Yonge Street księgarnia Eliot’s Bookshop już wkrótce najprawdopodobniej zamknie podwoje z powodu rosnących podatków.

Księgarnia od 22 lat prowadzona przez Paula Panayiotidisa wrosła w pejzaż miasta i dorobiła się swoich wiernych klientów. Jej właściciel mówi, że nie ma wyjścia. Podatki od nieruchomości w ostatnim czasie wzrosły dwukrotnie.

- Jeszcze niedawno płaciłem 24 tysiące podatków rocznie, teraz one się podwoiły i muszę płacić 48 tysięcy. Najgorsze jest to, że w 2020 roku wyniosą one 96 tysięcy dolarów. Na tak wysokie utrzymanie nie jestem w stanie płacić, dlatego zdecydowałem się o zamknięciu firmy – mówi Panayiotidis – Nikt nie może sobie pozwolić na 100% wzrost podatku od nieruchomości w przeciągu jednego roku.

Księgarz uważa, że burmistrz Toronto, John Tory, powinien pomyśleć o małych firmach, w przeciwnym razie ich właściciele nie będą mieli innego wyboru i będą musieli skończyć działalność.

- Moje emocje są mieszane, bo i tak planowałem już od jakiegoś czasu przejście na emeryturę – mówi Panayiotidis, który jest księgarzem od 40 lat – Oczywiście kocham to co robię, ale czuję się już tym wszystkim, tą ciągłą walką o przetrwanie biznesu zmęczony. Chciałbym móc przeczytać niektóre z książek, które oferowałem swoim klientom, a na przeczytanie wcześniej nie miałem czasu.

Przykład właściciela księgarni jest tylko symbolem tego, w jaki sposób władze prowincji i miasta traktują właścicieli niewielkich biznesów.

Wystarczy przejść się po Yonge Street i pierwsze co rzuci się w oczy to wiele pustych lokali po sklepach, które przestały istnieć. Właścicielom lokali sklepowych zajmuje coraz więcej czasu znalezienie odpowiedniego najemcy.