Na planie filmu “Deadpool 2” giną ludzie

Kanada Top News sier 14, 2017 at 4:00 pm

zz stunt1Dziś rano kaskaderka wynajęta na potrzeby kręconego w Vancouver filmu “Deadpool 2” poniosła śmierć podczas nieszczęśliwego wypadku w trakcie jazdy motocyklem.

Podczas piątego ujęcia sceny, kaskaderka stojąca na motocyklu podczas jazdy, straciła panowanie nad pojazdem, nieszczęśliwie wyleciała w powietrze na specjalnej rampie i zderzyła się z witryną w Shaw Tower na Jack Poole Plaza.

Kaskaderka była dublerką postaci granej przez Zazie Beetz. Jeszcze nie ujawniono jej nazwiska.

Dla potrzeb filmu zamknięto kilka śródmiejskich przecznic, gdzie kręcono pościgowe sceny z udziałem motocykli i skuterów. Na miejscu przebywają teraz śledczy z policji i z WorkSafeBC, którzy badają okoliczności wypadku.

Screen Shot 2017-08-14 at 14.28.01

To nie pierwsza tragedia, do jakiej doszło w vancouverskim przemyśle filmowym.

W 1998 roku lokalny kaskader Marc Akerstream zginął trafiony w głowę odpryskami po eksplozji na planie serialu “The Crow: Stairway to Heaven”.

W maju 2016 roku hollywoodzki aktor Dylan O’Brien doznań złamania kości twarzy kiedy nie powiodły się popisy kaskaderskie na planie ”Maze Runner: The Death Cure in Cache Creek”.

Zaledwie dzień wcześniej, w minioną niedzielę, na planie “Deadpool 2” w pobliżu obecnej tragedii, wypadkowi uległ autobus prowadzony przez innego kaskadera. Potrącił on trzy osoby, z których jedna zmarła.

zz stunt2W minioną niedzielę świat filmowy obiegłą też informacja o wypadku Toma Cruise’a, który odniósł poważne obrażenia w wyniku zderzenia z murem podczas kręcenia szóstej części “Mission: Impossible”.

Druga część popularnego filmu akcji “Deadpol” z udziałem Ryana Reynoldsa kręcona jest na podstawie popularnego komiksu Marvela. Obecnie zdjęcia zostały zawieszone.