Złodziej skrzywdził niepełnosprawną dziewczynkę

Lokalnie Top News sier 15, 2017 at 10:00 am

aatoy

Policja w Barrie poszukuje złodzieja, który ukradł 10-letniej dziewczynce zabawkę. Bardzo ważną zabawkę.

Mała Hilary Fogarty jest chora na porażenie mózgowe. Nie jest w stanie poruszać się o własnych siłach. Normalnie korzysta z inwalidzkiego wózka, ale aby uprzyjemnić jej dzieciństwo, rodzice kupili jej mały samochód – zabawkę Escalade, która miała zastąpić jej inwalidzki wózek.

Jak twierdzi matka Hilary, pani Denise Fogarty, samochód – zabawka był na noc zaparkowany tuż przed ich domem. Według świadków przechodzący ulicą mężczyzna, w towarzystwie cztero, może pięcioletniego chłopca po prostu zabrali samochodzik i udali się w stronę pobliskiego parku.

Matka dziewczynki jest oburzona. I nie potrafi zrozumieć, jak ktoś bez serca mógł zabrać innemu dziecku jego zabawkę.

- Jak mogłeś to zrobić drugiemu dziecku? Jesteś przecież rodzicem, ponieważ widziano cię spacerującego z dzieckiem. Czy złodziejstwo to jest to, czego chciałbyś je nauczyć? – mówi pani Fogarty.

Firma ToysRUs na wieść o kradzieży zdecydowała się na ładny gest i obiecała za darmo dostarczyć chorej dziewczynce nowy samochód Escalade.

Choć Hilary otrzyma nowy samochód w ciągu kilku dni, to jej rodzice maja nadzieje, że człowiek, który zabrał tę zabawkę sprzed domu zda sobie sprawę, że ukradł ją niepełnosprawnemu dziecku i chociaż przez chwilę zawstydzi się tym, co zrobił.