Można już zamawiać Essential Phone

Nowości Top News sier 17, 2017 at 5:32 pm

zz smart2 Na stronie essential.com można już zamówić wstępnie (pre-order) wyjątkowy smartfon Essential Phone z gwarancją aktualizacji Androida przez 2 lata.

Ceny zaczynają się od 699 dol., a kończą na 749 dol. Wysyłka czarnego telefonu będzie realizowana w kilka dni.

Essential Phone jest jednym z najgorętszych telefonów 2017 roku. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka.

Za jego stworzeniem stoi Andy Rubin czyli ojciec systemu operacyjnego Google Android, który jakiś czas temu odszedł z firmy i działa na własną rękę. Owocem kilku lat pracy ma być właśnie Essential Phone czyli idealny smartfon.

Essential Phone jest wyjątkowy m.in. dlatego, że urządzenie zamknięto w tytanowej obudowie, dzięki czemu jest bardzo wytrzymałe.

Dodatkowo funkcjonalność smartfona możemy rozszerzać za pomocą modułów, a pierwszym modułem jest najmniejsza na świecie kamera 360 stopni, którą podpina się do telefonu. Kamerę można kupić w zestawie z urządzeniem, jednak cena jest wtedy wyższa. Co kilka miesięcy na rynku mają się pojawiać kolejne moduły, które będzie można dokupić.

zz smart1Informacją, która ucieszy wielu użytkowników Androida jest fakt, że producent zapowiedział, iż przez 2 lata będzie aktualizował Essential Phone do najnowszych wersji Androida.

Natomiast przez 3 lata będą pojawiały się aktualizacje bezpieczeństwa, które łatają luki i rozwiązują problemy, ale nie wprowadzają już nowych funkcji.

Premiera urządzenia opóźniała się tak bardzo, że wielu potencjalnych klientów zaczęło już tracić nadzieję, że Essential Phone kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Urządzenie zaprezentowano 30 maja, a sprzedaż miała wystartować 30 czerwca. Minął jednak czerwiec, minął lipiec, jesteśmy za połową sierpnia, a telefonu nie ma.

Wiele wskazuje na to, że koniec czekania jest bliski. Wczoraj firma zapowiedziała, że wysyłka urządzeń (w czarnej wersji kolorystycznej) wystartuje w ciągu 7 dni, a właśnie uruchomiono witrynę, na której można zamawiać smartfony.

Na stronie essential.com dostępne są dwie opcje: smartfon Essential Phone w cenie $699 oraz zestaw Essential Phone z modułem kamery 360 stopni za $749. Druga opcja jest na swój sposób dobrą okazją, bo przed aktualną promocją pakiet ten wyceniono $898.

Oprócz Kanady sprzedaż rusza w USA. Urządzenie nie będzie dostępne – przynajmniej na razie – ani w Polsce, ani w Europie.