Jeden Kanadyjczyk zginął w Barcelonie, czworo jest rannych

Kanada Top News sier 19, 2017 at 5:55 am
Ian Moore Wilson i jego żona Valerie

Ian Moore Wilson i jego żona Valerie

Kanadyjczyk, który zginął w ataku terrorystycznym w Barcelonie był człowiekiem, który cieszył się życiem, lubił żywe dyskusje i podróże.

Tak Iana Moore Wilsona wspominają rodzina i przyjaciele. Był ojcem policjanta z Vancouver i to właśnie tamtejsza policja jako pierwsza podała informacje kim był Kanadyjczyk, który zginął na ulicach Barcelony uderzony przez samochód dostawczy prowadzony przez islamskiego terrorystę.

Wilson wspominany jest jako kochający mąż żony Valerie, ojciec, brat i dziadek, który kochał żywe debaty, dobre książki, odkrywanie nowych miejsc i „odpowiednią pintę piwa”.

Kobieta zapala znicze na ulicy Barcelony

Kobieta zapala znicze na ulicy Barcelony

Rodzina mówi, że zamierza skupić się bardziej na „ludzkiej życzliwości”, jakiej doświadczyli w tych dniach niż na tragedii, którą przeżyli, ponieważ tak chciałby Wilson.

Podkreślają, że otrzymali wsparcie od policji w Vancouver, RCMP, linii lotniczych i służb ratunkowych w Hiszpanii. Dziękują tym wszystkim życzliwym ludziom z Barcelony, którzy opiekowali się ich mężem, ojcem i dziadkiem w ostatnich momentach jego zycia i zapewnili opiekę medyczną Valerie.

Rodzina prosiła o zachowanie prywatności.

Premier Justin Trudeau powiedział w piątek, że oprócz Wilsona, który zginął, czterech innych Kanadyjczyków zostało rannych w ataku w Barcelonie.

- Z wielkim smutkiem dowiedziałem się, że jeden Kanadyjczyk zginął, a czterej inni obywatele Kanady zostali ranni podczas ataku terrorystycznego w Barcelonie – oświadczył premier Kanady – Sophie i ja składamy kondolencje rodzinom i przyjaciołom będącym w żałobie i mamy nadzieję na szybki powrót do zdrowia rannych. Łączymy się z mieszkańcami Hiszpanii i innych krajów świata w żałobie po bezsensownej utracie tylu niewinnych ludzi. Musimy stawić czoła szerzeniu nienawiści i nietolerancji we wszystkich jej formach.