44 parki narodowe za darmo

Kanada Series Top News sier 21, 2017 at 4:30 pm

zz parksZ okazji 150. urodzin Kanady, władze przewidziały wiele okolicznościowych atrakcji, także tych turystycznych. Niektóre wiążą się z  oszczędnościami.

Rząd federalny okazji jubileuszu zarządził, że przez cały rok wstęp do wszystkich parków narodowych na terenie całego kraju jest całkowicie darmowy. Dotyczy to 44 parkach narodowych, rozsianych po całym kraju. Zarządza nimi państwowa instytucja Parks Canada.

Darmowa jest karta Discovery Pass, która uprawnia do wejścia nie tylko jedną osobę, a całą grupę, z którą podróżujecie. Możecie ją dostać przed wjazdem do konkretnego parku lub rejestrując się na stronie Parks Canada.

Darmowy wstęp nie zwalnia jednak z innych opłat, jak choćby noclegi, miejsce na kempingu, drewno na ognisko czy licencja na wędkowanie. Mimo wszystko to i tak będzie spora oszczędność, ponieważ poza okresem promocyjnym normalny bilet dla osoby dorosłej to średnio $9,80, zaś bilet rodzinny kosztuje $19,60.

Banff National Park

Banff National Park

Yoho National Park (BC)

Yoho National Park (BC)

Poniżej na filmie: piękno Parku Narodowego Kejimkujik

Screen Shot 2017-08-21 at 12.18.08Na 26 sierpnia 2017 przewidziano otwarcie The Great Trail czyli szlaku prowadzącego przez cały kraj!

Od wybrzeża Atlantyku biegnie na zachód. W sercu kraju rozgałęzia się na północ, by przez tajgę Jukonu dotrzeć do brzegów Oceanu Arktycznego; a także na zachód – jego kres przewidziano nad Oceanem Spokojnym, w okolicach Vancouver.

Oczywiście będzie to najdłuższy pieszy i rowerowy szlak na Ziemi, razem ze wszystkimi odnogami liczyć ma bowiem, bagatela… 24000 kilometrów.

Glacier National Park

Glacier National Park