Dzieci z homo-związków gorzej radzą sobie w szkole

Kanada Top News sier 22, 2017 at 1:00 pm

Dzieci wychowywane w „związkach jednopłciowych” rzadziej kończą szkołę wyższą. W szczególności dotyczy to dziewczynek mieszkających w domach gejów.

Takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez Douglasa W. Allena, profesora ekonomii w Simon Fraser University w Brytyjskiej Kolumbii.

W porównaniu z dziećmi z rodzin heteroseksualnych tylko 65% dzieci wychowywanych w domach LGBT kończy szkołę wyższą. Najgorzej radzą sobie dziewczynki wychowywane przez gejów, tu odsetek absolwentek takich szkół to jedynie 15%. Dane, na których oparł się kanadyjski badacz pochodzą z roku 2006. Adopcję homoseksualną zalegalizowano w Kanadzie już w 1997 roku, a małżeństwa LGBT wprowadzono 8 lat później.

W swoich badaniach Douglas oparł się nie na wywiadach z samymi homoseksualistami, jak czyni to większość autorów podobnych badań, ale na oficjalnym spisie statystycznym.

Na badania Douglasa zwrócił uwagę kilka dni temu Manfried Spieker, emerytowany profesor chrześcijańskich nauk społecznych z Uniwersytetu w Osnabrück, pisząc o nich łamach austriackiego portalu kath.net: „Douglas Allen pozostawia otwartym, co tak właściwie przyczynia się do słabszych wyników szkolnych dzieci z jednopłciowych domów. Możliwe, twierdzi, że rolę odgrywają także doświadczenia rozwodu z małżeństwa jednopłciowych partnerów i dyskryminacja. Jedno jest dla niego wszakże pewne: Twierdzenie, jakoby nie było żadnych różnic, jest błędem”.

Tymczasem promotorzy ideologii gender twierdzą, że dzieciom wychowywanym przez pary homoseksualne wiedzie się tak samo dobrze, a nawet lepiej niż tym żyjącym w normalnych rodzinach.

Pełny raport prof. Douglasa – TUTAJ.