Toronto Hydro zajmie część parkingów

Lokalnie Top News sier 24, 2017 at 10:00 am
Stare linie enegretyczne będą musiały być wymienione na nowe.

Stare linie enegretyczne będą musiały być wymienione na nowe.

aaparking IslingtonSetki miejsc parkingowych wokół końcowych stacji metra w zachodniej części Toronto będzie nie do użytku w związku z wymianą urządzeń energetycznych.

Według firmy energetycznej Toronto Hydro, około 40 procent wszystkich awarii skutkujących wyłączeniami prądu związana jest ze starzejącym się sprzętem. Sprzęt ten musi zostać pilnie wymieniony na nowy ze względu funkcjonowanie miejskiej kolejki naziemnej Crosstown LRT wzdłuż Eglinton, która będzie potrzebowała niezawodnego zasilania.

Do stacji transformatorowej Runnymede zostaną dodane dwa nowe tranformatory i przeciągnięte zostanie 10 kilometrów napowietrznych kabli, których słupy zostaną zastąpione nowymi w ramach projektu nazwanego przez energetyków „Power West Toronto”.

aaparking KiplingProblem w tym, że linie energetyczne, które będą wymieniane rozciągnięte są między innymi nad zatłoczonymi parkingami na stacjach metra Islington i Kipling. W związku z pracami energetyków jedna trzecia miejsc parkingowych będzie musiała na okres prawie dwóch miesięcy zostać wyłączona z użytkowania.

Na stacji Islington nie do użytku będzie około 200 z 534 miejsc parkingowych. Parking Kipling South straci 115 z 829 miejsc, a parking Lomand straci na ten czas 75 z 283 miejsc postoju samochodów.

Kierownictwo Hydro One ma nadzieję, że prace będą przebiegały szybko.

- Rozumiemy, że przebudowa linii jest niezwykle kłopotliwa dla mieszkańców i dlatego zaangażowaliśmy wszystkie załogi, które pracować będą od rana do wieczora, aby wykonać pracę bezpiecznie i tak szybko, jak to jest możliwe – powiedział Jay Armitage, dyrektor ds. komunikacji Hydro One.

aaparking LomandZałogi będą pracowały od poniedziałku do piątku od 7 rano do 7 wieczorem, w soboty zaś od 9 rano do 7 wieczorem.

W związku z tymi zmianami wydrukowano ulotki informacyjne, które są umieszczane za wycieraczkami parkujących samochodów, aby uprzedzić kierowców o utrudnieniach.