Burmistrz nie pozwolił zamalować swastyki

Kanada Top News sier 25, 2017 at 7:45 pm

zz swastikaBurmistrz osady Pointe-des-Cascades w Quebecu, Gilles Santerre, nie pozwolił aktywiście zamalować swastyki na pomniku, by zachować pamięć historyczną.

Poinformowała o tym telewizja CBC.

Corey Fleischer, założyciel ruchu Erasing Hate (Zacierając nienawiść), zasłynął z usuwania w Montrealu i okolicach graffiti nawołujących do nienawiści i wrogości. Aktywista został zaproszony do Pointe-des-Cascades, by zamalować swastykę na zabytkowej kotwicy ustawionej w centrum miejskiego parku. Jednak na miejscu przywitali go policjanci wysłani przez burmistrza.

Kotwica ze statku handlowego, która zatonęła u wybrzeża Kanady niedługo przed II wojną światową, została podniesiona na powierzchnię i ustawiona w parku 25 lat temu.

Corey Fleischer

Corey Fleischer

Zdaniem burmistrza Pointe-des-Cascades stanowi ona część przeszłości historycznej miasta i nie może zostać zmieniona.

- Miasto Pointe-des-Cascades nie popiera nazizmu. Nasze miasto cechuje piękny duch przywiązania do wartości społecznych i rodzinnych, miasto organizuje wydarzenia łączące ludzi — oznajmił Gilles Santerre.

Tym nie mniej miejskie władze zaproponowały zaopatrzenie pomnika w szczegółowy opis, aby uniknąć nieporozumień w przyszłości.

Aktywista Corey Fleischer twierdzi, że dla swastyki nie ma miejsca na ulicach, a obiekty historyczne z jej wizerunkiem powinny znajdować się wyłącznie w muzeach.

Więcej – TUTAJ.