W Mississaudze mniej bezpiecznie?

Lokalnie Top News sier 27, 2017 at 6:00 am

aamalton

Gorąco w Mississaudze. Dwie strzelaniny – jedna ze skutkiem śmiertelnym.

W sobotę rano na Goreway Drive na południe od Etude Drive od strzałów z broni palnej ciężko ranny w klatkę piersiową został mężczyzna. W poważnym stanie został odwieziony do szpitala. Policja aresztowała jedną osobę, ale jak na razie nie wiadomo, czy to aresztowanie ma związek z postrzeleniem mężczyzny.

Druga strzelanina miała miejsce tego samego dnia w budynku mieszkalnym stojącym w pobliżu Collegeway Drive i Ridgeway Drive. W jej wyniku zabity został dwudziestoletni mężczyzna.

Policjanci przybyli na miejsce po zgłoszeniu od mieszkańców budynku, którzy słyszeli odgłosy wystrzałów. Na miejscu w jednym z mieszkań znaleźli martwe ciało człowieka.

aamalton3Podejrzani o dokonanie morderstwa uciekli białym samochodem typu SUV. Według zeznań świadków w samochodzie mieli znajdować się mężczyzna i kobieta.

- Funkcjonariusze zbadają zapisy z kamer monitoringu zainstalowanych w sklepach po drugiej stronie ulicy – powiedział const. Bancroft Wright.

Wright powiedział, że w mieszkaniu, gdzie znaleziono martwą ofiarę była jeszcze inna osoba, ale nie wskazał, czy ta osoba była świadkiem strzelaniny.

Strzelanina zaszokowała mieszkańców w okolicy. Wszyscy mówią, że choć w tej okolicy w przeszłości dochodziło do brutalnych przestępstw, to w ostatnich latach okolica była spokojna.

- Nie jest to pierwszy przypadek poważnej przestępczości w tej okolicy, ale mogę powiedzieć, że dzięki wysiłkom policjantów z naszego wydziału i społeczności, która zaczęła się z nami dzielić informacjami udało nam się skokowo poprawić bezpieczeństwo w okolicy w ostatnich pięciu, sześciu latach – powiedział Wright.