Nie daj się nabrać

Lokalnie Series Top News sier 28, 2017 at 10:00 am
Strona internetowa z biletami na CNE stworzona przez oszustów.

Strona internetowa z biletami na CNE stworzona przez oszustów.

Kierownictwo CNE apeluje, by chętni do odwiedzenia wystawy nie kupowali biletów za pośrednictwem nieautoryzowanych stron internetowych.

Strona gogroupdeals.com kusi tańszymi biletami wstępu na doroczną torontońską wystawę. Oferuje je za $11,02 – stawkę o 8 dolarów niższą niż koszt normalnego biletu wstępu dla dorosłych. Tak naprawdę jest to haczyk, który umożliwia oszustom przejęcie danych osobowych kupującego.

- To bardzo frustrujące, ale myślę, że taki jest świat, w którym teraz żyjemy – mówi Virginia Ludy, szefowa CNE – Użytkownicy poinformowali nas, że strona gromadzi dane osobowe i dane o karcie kredytowej w odniesieniu do żądanego zakupu biletu, ale nie udostępnia biletów do pobrania – mówi Ludy.

Kierownictwo CNE nie jest w stanie ocenić jak wiele osób zostało dotkniętych tym oszustwem.

Praqwdziwy bilet na CNE dla dorosłych kosztuje 19 dolarów.

Praqwdziwy bilet na CNE dla dorosłych kosztuje 19 dolarów.

- Jedyne miejsca, w których można kupić bilety znajduje się na naszej stronie internetowej TheEx.com, w kasach przed bramami wejściowymi na wystawę lub na stacjach GO Transit w całym systemie Metrolinx – informuje szefowa CNE.

Zaznacza, że bilety zakupione w innych, nieautoryzowanych miejscach nie będą honorowane.

- Myślę, że wszyscy konsumenci muszą być świadomi, gdzie kupują rzeczy z Internetu – mówi Ludy – Czasami kupujemy rzeczy z niesprawdzonych witryn internetowych, a później ponosimy tego konsekwencje.

- To szczególnie bolesne, jeśli ktoś wydał pieniądze na bilety, a potem one okazują się nieważne i dowiadują się, że wyrzucili pieniądze w błoto – mówi Megan Minnott, jedna z ofiar oszustów.

aabilet4Po opublikowaniu apelu kierownictwa CNE strona zniknęła z sieci. Sprawą zajęła się policja.

Const. David Hopkinson, rzecznik torontońskiej policji, powiedział, że zdecydowano o rozpoczęciu śledztwa w sprawie domniemanego oszustwa.

Hopkinson mówi, że nie jest to pierwsze tego typu internetowe oszustwo, z jakim policjanci mają do czynienia.

- Są tam filtry phishingowe, które mogą ukraść tożsamość użytkownika i dane jego kart kredytowych – mówi i apeluje by każdy, kto próbował kupić bilety na stronie internetowej proszony jest o kontakt z policją pod numerem 416-808-2222.