Premier Kanady – selfie superstar

Lokalnie Top News sier 28, 2017 at 6:05 am

aatrud4

Na Peach Festival w małym ontaryjskim miasteczku Winona wszyscy chcieli sobie zrobić zdjęcie z premierem Justinem Trudeau.

aatrudPremier Kanady w ramach objazdu południowego Ontario, w tym regionu Niagara Falls odwiedził miasteczko Winona, w którym w ostatni weekend po raz 50. odbywał się Festiwal Brzoskwini. Trudeau cieszył się niekłamaną adoracją uczestników imprezy, choć znaleźli się złośliwcy, którzy wołali do premiera „Nie bądź taki popstar!”

Jak relacjonują reporterzy Canadian Press większość publiczności była jednak zachwycona, a ten zachwyt bliski był uwielbieniu dla gwiazd popkultury:

- Jest taki uroczy – westchnęła jedna dziewczyna

- Jest piękny! – dopowiedziała druga.

Tłum otaczał premiera, większość z telefonami komórkowymi w rękach z nadzieją na zrobienie sobie selfie z Justinem Trudeau. I rzeczywiście – większość czasu upłynęła kanadyjskiemu premierowi na robieniu sobie zdjęć z uczestnikami festiwalu. Były tych zdjęć setki, jeżeli nie tysiące.

Ten zachwyt premierem Kanady podziela Georgian Beattie, jedna z głównych organizatorek Festiwalu Brzoskwini i jednocześnie usprawiedliwia nadzwyczajną adorację, jaką cieszył się wśród obecnych.

Pani Beattie organizuje festiwale od 1967 roku, kiedy to zdobyła tytuł Blossom Queen. Podkreśla, że nigdy ani miasta, ani festiwalu nie odwiedził premier Kanady. Trudno więc dziwić się mieszkańcom, że tak radośnie celebrują jego obecność.

Kaylee i Addie Conlon

Kaylee i Addie Conlon

10-letnia Kaylee i 8-letnia Addie Conlon, które przybyły na festiwal z babcią też zrobiły sobie zdjęcie z Justinem Trudeau.

- Wydaje się, że jest naprawdę miłą osobą – mówi babcia dziewczynek – Te zdjęcia przechowamy na lata. Za 25 lat to będzie niezwykła pamiątka, taka kapsułka czasu, która jak zostanie otwarta po latach, to sprawi wszystkim radość.