Rekonstrukcja rządu federalnego

Kanada Top News sier 28, 2017 at 4:00 pm
Zaprzysiężenie Seamusa O’Reagana. Na pytanie dziennikarzy jak przyjął swoją nominację, O’Reagan odpowiedział: “Zatkało mnie”.

Zaprzysiężenie Seamusa O’Reagana. Na pytanie dziennikarzy jak przyjął swoją nominację, O’Reagan odpowiedział: “Zatkało mnie”.

Z Ottawy nadchodzą wiadomości o przetasowaniach w rządzie Justina Trudeau. Premier Kanady ogłosił je dzisiaj w Rideau Hall i jednocześnie zaprzysiężono nowych członków gabinetu.

Ginette Petitpas Taylor, początkująca posłanka z Nowego Brunszwiku stała się nowym ministrem zdrowia.

Carlę Qualtrough mianowano nowym ministrem robót publicznych i zamówień publicznych. Zastąpi ona w tej roli rezygnującą z tej funkcji Judy Foote. Posłanka z w Nowej Fundlandii i Labradoru ze względów rodzinnych zrezygnowała również z fotela w Izbie Gmin.

Minister zdrowia Jane Philpott została ministrem ds. Aborygenów. Z kolei Carolyn Bennett objęła nowo wykreowany urząd o randze ministerstwa, stając się ministrem ds. Północy oraz kontaktów z ludami tubylczymi.

Seamus O’Regan, były prezenter telewizyjny CTV i bliski przyjaciel Justina Trudeau, został ministrem ds. weteranów i jednocześnie wiceministrem obrony. 46-letni Reamus i jego partner/mąż uczestniczyli w kontrowersyjnej wizycie premiera Trudeau w okresie świąt bożonarodzeniowych na bahamskiej, prywatnej wyspie miliardera Agi Khana.

Rok wcześniej O’Reagan nie krył publicznie swojej walki z alkoholizmem i i chorobą umysłową.

Jego poprzednik na tym stanowisku, Kent Hehr został mianowany nowym ministrem ds. sportu i osób niepełnosprawnych.

Nowi ministrowie (od lewej do prawy): Carolyn Bennett, Jane Philpott, Kent Hehr, Carla Qualtrough, Ginette Petitpas Taylor i Seamus O'Regan

Nowi ministrowie (od lewej do prawy): Carolyn Bennett, Jane Philpott, Kent Hehr, Carla Qualtrough, Ginette Petitpas Taylor i Seamus O’Regan