Penny wraca do macierzystego klubu i trenera

Lokalnie Top News wrze 2, 2017 at 6:00 am

Gwiazda kanadyjskiego pływania wraca pod skrzydła starego trenera.

Czterokrotna medalistka olimpijska rozstaje się z obecnym trenerem, Benem Titley’em i Swimming Canada High Performance Centre, gdzie trenowała do ostatniej olimpiady i wraca do Toronto Swim Club i swojego starego trenera Billa O’Toole.

- Jestem bardzo podekscytowana, że wracam na „stare śmieci” do Toronto Swim Club, ale oczekuję przyszłej współpracy z trenerem Titley’em podczas przygotowań do Olimpiady w Tokio w 2020 roku – powiedziała Oleksiak.

17-letnia mistrzyni z Toronto pracowała pod okiem trenera Titley’a przez ostatnie dwa lata w High Performance Center zdobywając sześć medali na Mistrzostwach Świata w 2015 roku oraz cztery medale, w tym jeden złoty na Olimpiadzie w Rio.

- Cieszę się, że znów będę pracował z Penny – powiedział O’Toole – Zawsze mieliśmy dobry kontakt i razem odnosiliśmy wiele sukcesów.

- Penny jest wspaniałą zawodniczką i razem odnieśliśmy wiele wspaniałych sukcesów – powiedział były już trener, Ben Titley – Chciałbym życzyć jej i trenerowi, do którego wraca, samych najlepszych wyników. Cieszę się, że pracowałem z Penny i wiem, że w przyszłości może dokonać jeszcze wielu wspaniałych rzeczy. Moje drzwi zawsze będą otwarte dla tej młodej zawodniczki i zawsze będę ją wspierał.