W Toronto przybędzie tanich mieszkań

Lokalnie Top News wrze 12, 2017 at 6:00 am
Inwestycja ma na celu zapewnienie mieszkań osobom dotkniętym chroniczną bezdomnością

Inwestycja ma na celu zapewnienie mieszkań osobom dotkniętym chroniczną bezdomnością

Toronto otrzyma 90 milionów dolarów na mieszkania socjalne.

Rząd Ontario zdecydował o przeznaczeniu 200 milionów dolarów na budowę mieszkań socjalnych w prowincji w przeciągu najbliższych trzech lat. Największą pulę z tej sumy, bo prawie połowę dostanie Toronto.

Inwestycja ma na celu zapewnienie mieszkań osobom dotkniętym chroniczną bezdomnością oraz udzielenie im wsparcia w postaci doradztwa i leczenia uzależnień.

W sumie Toronto otrzyma na ten cel 90 milionów dolarów, a w tym roku rząd prowincji ogłosi jak rozdysponowane zostaną pozostałe pieniądze między kolejne miasta i gminy.

Burmistrz John Tory uważa, że jest to kropla w morzu potrzeb. Z wyliczeń miejskich urzędników wynika, że obecnie miasto potrzebuje w trybie pilnym około 2 miliardów dolarów na odrobienie zaległości, jakie powstały w remontach i naprawach istniejącej infrastruktury tanich mieszkań socjalnych w mieście. Wini za ten stan rzeczy rząd prowincji, który – jego zdaniem – przez lata nie udzielał wystarczającego wsparcia na ten cel.

Minister gospodarki mieszkaniowej Peter Milczyn ogłosił w ubiegłym miesiącu, że ponad połowa z 657 milionów dolarów przeznaczonych na renowacje mieszkań socjalnych przewidziana na najbliższe pięć lat trafi do Toronto.