NHL zagrała w… Chinach

Kanada Top News wrze 22, 2017 at 10:00 am

zz nhl1 Zespoły najlepszej hokejowej ligi świata rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. W jednym ze spotkań sparingowych Los Angeles Kings wygrali z Vancouver Canucks 5:2. Wyjątkowe było miejsce rozegrania spotkania, bo rywalizacja toczyła się w Szanghaju. Za kilka dni te same zespoły zmierzą się w Pekinie.

Wybór miejsce meczu, a właściwie dwóch spotkań, ma związek z nową strategią NHL (National Hockey League) zakładającą poszerzenie swojej strefy wpływów. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Pekin będzie gospodarzem zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku.

NHL odmówiła udziału w przyszłorocznych zimowych igrzyskach w Pjongczangu (Korea Południowa), ale w sprawie turnieju hokejowej cztery lata później w Chinach jest już znacznie bardziej przychylna.

Ekipa z LA lepiej rozpoczęła mecz, wyszła na prowadzenie 2:0 po pierwszej tercji, a w drugiej była już “do przodu” 3:0. Hokeiści z Kanady lepiej grali w drugiej i trzeciej tercji, zbliżyli się nawet na różnicę jednej bramki 2:3. Ostatecznie jednak LA Kings odparli ten pościg i zwyciężyli 5:2.

zz nhl2Kings i Canucks zagrają jeszcze jeden mecz na Dalekim Wschodzie, tym razem w Pekinie (23 września).

Nieco wcześniej chiński rynek “zaatakowała” uchodząca z drugą siłę wśród hokejowych rozgrywek Kontynentalna Hokej Liga. Do rozgrywek KHL dołączył w tym sezonie chiński klub z siedzibą w Pekinie. Kunlun Red Star, jak brzmi nazwa drużyny, walczył nawet w play-offach i stał się 29. drużyna w stawce KHL. Obecnie w drużynie Czerwonej Gwiazdy występuje Wojtek Wolski, kanadyjski napastnik polskiego pochodzenia.

NHL wraca też z meczami do Europy. W ramach wprowadzanego przez ligę NHL nowego formatu “Global Games”, zaplanowano spotkania rangi sezonu zasadniczego pomiędzy Colorado Avalanche i Ottawa Senators. Ekipy te zmierzą się w Sztokholmie w dniach 10 i 11 listopada.