Tym razem “Gwiezdne wojny” na skarpetach

Kanada Top News wrze 22, 2017 at 6:00 am

zz skarpetki1Justin Trudeau po raz kolejny pokazał się publicznie w zabawnych skarpetkach. Tym razem podczas wizyty w Nowym Jorku, gdzie przemawiał na forum Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

Premier Kanady oraz lider Partii Liberalnej znany jest ze swojej sympatii do kolorowych i nietypowych skarpetek. Podczas gdy jego styl wydawał się już nikogo nie zaskakiwać, w środę pojawił się na panelu Bloomberg Global Business Forum w Nowym Jorku i pokazał światu kolejną parę ze swojej kolekcji.

Przemówienie wywołało mieszane uczucia

Przemówienie wywołało mieszane uczucia

Justin Trudeau rozmawiał z Markiem Ruttem, premierem Holandii oraz Melindą Gates, żoną Billa Gatesa oraz współzałożycielką Bill & Melinda Gates Foundation o międzynarodowym wzroście gospodarczym, inicjatywach przeciwdziałającym chorobom i ubóstwu.

Swoje wystąpienie na forum Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych premier Kanady poświęcił przede wszystkim nieuregulowanej jego zdaniem sprawie pojednania z ludami tubylczymi Kanady i temu jak jego kraj zamierza te kwestie uregulować.

Trudeau złożył kondolencje narodowi meksykańskiemu z powodu tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi. I poza tym jednym wyjątkiem nie wymienił nazwy żadnego innego kraju w swym przemówieniu, skupiając uwagę na sprawach wewnętrznych  takich jak Pierwsze Narody i reforma podatkowa. Przemówienie wywołało mieszane uczucia nie tylko u prawicowych komentatorów.

Podczas gdy politycy w Nowym Jorku omawiali światowe problemy, publiczność miała okazję zobaczyć kolorowe skarpetki premiera Kanady. To co na początku wyglądało jak różnorodny, brązowy wzór, po zbliżeniu okazało się postacią z “Gwiezdnych Wojen” – Chewbaccą.

Wzór na skarpetkach żartobliwie skomentował William Shatner, kanadyjski aktor, odtwórca m.in roli Jamesa T. Kirka ze “Star Treka”: - Justin Trudeau, myślałem, że jesteśmy przyjaciółmi? Skarpetki z Chewbaccą? – napisał na Twitterze.

Skarpetki premiera Kanady wywołały jednak na ogół pozytywne komentarze wśród użytkowników Twittera. – Mógłbym głosować na Trudeau ze względu na skarpetki - stwierdził jeden z nich. Moc jest z nim – zażartował kolejny.

Trudeau wiele razy pokazywał się publicznie w barwnych skarpetkach, jak widać poniżej:

zz skarpetki6

zz skarpetki2 zz skarpetki3 zz skarpetki5 zz skarpetki4