Barack Obama nie szczędzi komplementów, publiczność zachwycona

Lokalnie Top News wrze 30, 2017 at 10:00 am

 

aaobama6

W czwartek Hillary Clinton, w piątek Barack Obama. Toronto przeżywa istną inwazję amerykańskich politycznych celebrytów.

Barack Obama spotkał się z sześćdziesięcioosobową grupą młodych ludzie z biedniejszych dzielnic Toronto. Przedtem przemawiał do kilkutysięcznej publiczności w Metro Toronto Convention Centre, zachęcając młodych ludzie z Toronto, Hamilton Kitchener i Kingston do angażowania się w politykę.

Potem poświęcił trochę czasu na robienie sobie fotek z młodymi ludźmi w towarzystwie premier Ontario Kathleen Wynne i burmistrzem Toronto, Johnem Torym

aaobama3Były prezydent Stanów Zjednoczonych potrafił szybko nawiązać kontakt ze słuchaczami.

- Jak się macie! – krzyknął do tłumu.

- Dobrze! – odpowiedziała publiczność.

- Wiem, że jesteście wybitnymi liderami w swoich środowiskach – kontynuował mówca wywołując frenetyczne reakcje publiczności.

Nieliczni (było ich 60), którym udało się spotkać z Obamą w mniejszej sali, po przemówieniu eksprezydenta byli zachwyceni spotkaniem.

- Czułam się jak jakaś gwiazda – opowiadała Farihah Chowdhury – Poświęcił czas, by nam wszystkim uścisnąć dłonie.

- To było absolutnie surrealistyczne – mówiła Maddy Ross – To było niesamowite!

- Chciał, abyśmy byli aktywni w naszych społecznościach – dodała Leandre Nawej – Ten człowiek robi duże wrażenie.

aaobama2Uczestnicy kameralnego spotkania z Barackiem Obamą to uczestnicy programu Parhway to Education, który zapewnia wsparcie dla młodych ludzi z niezamożnych rodzin w finansowaniu dalszej nauki po ukończeniu szkoły średniej, a w dalszej perspektywie w znalezieniu pracy. Wszyscy wyrażali satysfakcję i wdzięczność z powodu możliwości spotkania się z byłym prezydentem USA.

Obama przebywał w Toronto na spotkaniu zorganizowanym przez think-tank Canada 2020. W swoim wystąpieniu podkreślał dobre stosunki między Kanadą a USA.

- Myślę, że Kanada świetnie działa – chwalił Obama zdobywając głośny aplauz publiczności – Sądzę, że we wszystkich dziedzinach relacje między naszymi krajami nie uległy radykalnej zmianie.

Barack Obama z księciem Harrym na Invictus Games.

Barack Obama z księciem Harrym na Invictus Games.

- Między rządami prawdopodobnie odbywa się inna wymiana zdań, ale więzy między naszymi ludźmi, więzy biznesowe, związki kulturowe są tak głębokie, że wykraczają poza normalne polityczne stosunki w danej chwili – podkreślił mówca.

- Ale nie wystarczy patrzeć wstecz i osiąść na laurach, ale musimy nasze stosunki rozwijać, ponieważ świat szybko się zmienia – przekonywał Obama.

Spotkanie Obamy z torontończykami odbyło się krótko po tym, jak w ramach promocji swojej książki, z torontońską publicznością spotkała się Hillary Clinton, jego były sekretarz stanu i kobieta, która bez powodzenia próbowała przejąć po nim stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych.