Koniec dla krótkoterminowych opcji binarnych

Rynek Top News wrze 30, 2017 at 12:30 pm

zz opcjeCSA (Canadian Securities Administration), instytucja łączącą organy regulacyjne ze wszystkich prowincji, ogłosiła wprowadzenie pionierskiego zakazu dla oferowania opcji binarnych (binary options) z terminem wygaśnięcia niższym niż 30 dni. Zakaz obejmuje ich reklamowanie, oferowanie i handel.

 CSA w ciągu roku otrzymała co najmniej 800 skarg w związku z opcjami binarnymi.

- To najczęstszy typ oszustw finansowych w Kanadzie, a ich wpływ jest zatrważający. Zakaz wprowadzony przez CSA czyni nas światowym liderem w walce z tego rodzaju oszustwami i jest istotnym krokiem w ochronie obywateli Kanady. Wysyłamy w ten sposób jasną wiadomość, że te produkty są nieodpowiednie dla inwestorów detalicznych ze względu na ich ryzykowny charakter, a obrót nimi jest nielegalny – powiedział Louis Morisset, szef CSA.

Zapowiedź podobnego zakazu CSA zapowiadała już w kwietniu. Utworzony został również wydział specjalny (Binary Options Task Force), mający podnosić świadomość i chronić Kanadyjczyków przed oszustwami.

Opcje binarne są instrumentem, który utożsamiany jest częściej z hazardem niż spekulacją. Tyczy się to głównie opcji o krótkim terminie zapadalności – w szczególności 1- i 5-minutowych. Są one na rynku reklamowane pod różnymi nazwami (np. All-or-nothing options, Asset-or-nothing options, Bet options, Digital options).

Więcej – TUTAJ.