Samsung zakłada laboratorium AI w Montrealu

Rynek Top News paźd 2, 2017 at 10:00 am

zz samsungSamsung staje się kolejnym gigantem technologicznym, który postanowił zainwestować swoje zasoby w Kanadzie. Firma właśnie otworzyła laboratorium prac nad sztuczną inteligencją w Université de Montréal. 

W szkole tej studenci oraz kadra będą współpracować z południowokoreańskimi badaczami nad różnymi projektami powiązanymi ze sztuczną inteligencją. Laboratorium poprowadzi poprowadzi profesor informatyki Yoshua Bengio.

Nowy oddział Samsunga ma zająć się autonomicznymi samochodami oraz rozpoznawaniem obrazu.

Wśród projektów znajdzie się także miejsce na roboty oraz prace tłumaczeniowe. Nie jest bowiem tajemnicą, że Samsung zamierza mocniej wejść w sektor sztucznej inteligencji. Ostatnio bardzo promuje swojego asystenta Bixby i rozszerza działalność na np. inteligentne głośniki czy sprzęty AGD.

Prof. Yoshua Bengio

Prof. Yoshua Bengio

Firma, by odnieść sukces, będzie musiała szybko ewoluować i rozwijać swoje projekty badawcze. Wiadomo, że już od jakiegoś czas zajmuje się cyfrową identyfikacją obiektów, więc zapewne te badania będą pierwsze w kolejce do rozwoju. Samsung ma też skupić się na rozwijaniu możliwości systemów jazdy autonomicznej oraz robotyki.

Montreal jest już teraz polem walki technologicznej. W mieście znajdują się oddziały Google, Microsoftu i ostatnio – Facebooka.

Gdyby Samsung nie otworzył własnego biura, mógłby stracić potencjalnie bardzo dużo utalentowanych pracowników. Wygląda więc na to, że to właśnie inwestowanie w Kanadę jest obecnie najbardziej opłacalne na rynku sztucznej inteligencji. Sam kraj zainwestował zresztą ponad 125 milionów dolarów w badania związane z AI.