To cud, że oni żyją – dramatyczny wypadek na QEW

Lokalnie Top News paźd 4, 2017 at 5:59 am

aawypadek2

Osiem osób znalazło się w szpitalu po zderzeniu dwóch samochodów na autostradzie QEW w Burlington. Dwie z nich są w ciężkim stanie.

Wypadek miał miejsce na QEW w pobliżu Guelph Line. Zderzyly się dwa samochody, z których jeden kilkukrotnie koziołkował, by w końcu zatrzymać się na dachu pojazdu.

Siła uderzenia wyrzuciła kilka osób na zewnątrz. Rozrzucone zostały w odległości kilkunastu metrów od miejsca wypadku, dwie z nich wylądowało na asfalcie autostrady po przeciwnej stronie ruchu.

Sierżant Kerry Schmidt, który był na miejscu mówi, że „to cud, że żaden z jadących z przeciwka samochodów nie najechał na leżących na jezdni ludzi”.

aawypadek- Przynajmniej dwie ofiary zostały wyrzucone z taką siłą, że trafiły po przeciwnej stronie autostrady i na szczęście nie zostały potrącone przez żaden inny pojazd. Jeden z kierowców mówił, że widział przelatującego człowieka tuż przed szybą jego samochodu – opowiada sierżant Schmidt – Ci ludzie mogą mówić o niewiarygodnym szczęściu.

Na pewien czas niewielki odcinek QEW został zamknięty dla ruchu. Na miejscu pracował Zespół Rekonstrukcyjny OPP, który usiłuje dojść przyczyn wypadku.

- Bierzemy pod uwagę wszelkie czynniki przyczynowo-skutkowe, w tym kwestie mechaniczne, warunki pogodowe, wykorzystanie pasów bezpieczeństwa, no i oczywiście czynnik ludzki, czyli błąd jednego z kierowców – mówi Schmidt.

Dość szybko udało się udostępnić dwa pasy autostrady zmierzające w kierunku Fort Erie.