Dopadła go mroczna przeszłość

Lokalnie Top News paźd 9, 2017 at 6:00 am
Zayd Q. Chaudry i Yahya Abdirahman Jama oskaqrżei o zabójstwo pierwszego stopnia.

Zayd Q. Chaudry i Yahya Abdirahman Jama oskarżeni o zabójstwo pierwszego stopnia.

Dwoje podejrzanych o zabójstwo 29-letniego mężczyzny w budynku mieszkalnym przy Dixon Road znajduje się w policyjnym areszcie.

Abdulkadir Bihi

Abdulkadir Bihi

Abdulkadir Bihi został znaleziony ciężko ranny w samochodzie stojącym pod budynkiem przy 263 Dixon Rd. Po przewiezieniu do szpitala wkrótce zmarł. Z rozmów z rodziną zamordowanego można wywnioskować, że w przeszłości był on dilerem narkotykowym, ale po tym, jak przed dwoma laty wziął ślub, podjął pracę, a żona spodziewała się dziecka – zerwał ze złą przeszłością i prowadził normalne, uczciwe życie. Wszystko wskazuje na to, że przeszłość jednak dała o sobie znać śmiertelnym postrzeleniem.

Obaj podejrzani o zamordowanie Bihiego zatrzymani zostali dosłownie kilka godzin po wydaniu przez policję listu gończego i nakazu aresztowania.

Na konferencji prasowej w niedzielę policja poinformowała o rewizji mieszkania znajdującego się w okolicy Speers Road i Kerr Street w Oakville w związku z zabójstwem. W lokalu tym znajdowali się trzej mężczyźni, których wcześniej poszukiwała policja. Znaleziono też narkotyki i broń palną oraz 27 tysięcy dolarów. Wszyscy trzej mężczyźni zostali aresztowani, każdy z nich ma po 45 różnych zarzutów karnych, ale żaden z nich nie został oskarżony o dokonanie zabójstwa.

Prowadzone dochodzenie doprowadziło do wydania nakazu aresztowanie dwóch podejrzanych 19-letniego Zayda Q. Chaudry’rgo i 20-letniego Yahya Abdirahmana Jamę. Ciąży na nich zarzut dokonania morderstwa pierwszego stopnia zagrożonego karą dożywotniego więzienia. Obaj wkrótce znaleźli się w policyjnym areszcie.

Prowadzący dochodzenie detektyw Steve Henkel powiedział, że nie jest jeszcze jasne, czy Bihi znał swoich zabójców.

- Związek między panem Bihi i tymi dwoma mężczyznami jest czymś, co nadal badamy – powiedział Henkel – Wygląda na to, że Bihi był w tym miejscu, aby odwiedzić kogoś i być może został tam zwabiony.

Detektyw dodał, że trzej mężczyźni aresztowani w Oakville za radą swoich adwokatów odmówili rozmów z policją.

Henkel podziękował społeczności Toronto za współpracę z policją. Bez świadków, którzy zgłosili się do śledczych tak szybkie zatrzymanie zabójców nie byłoby możliwe.