Strzelanina na szkolnym parkingu

Lokalnie Top News paźd 10, 2017 at 10:00 am

aaparking3

Jedna osoba nie żyje, dwie są ciężko ranne w wyniku strzelaniny, jaka wybuchła w Etobicoke.

aaparking2Policjanci zostali wezwani do Kingsview Village Junior School usytuowanej w okolicach Dixon Road i Kipling Avenue około 11:40 wieczorem. Osoba zgłaszająca zajście mówiła o odgłosach wystrzałów w pobliżu. Funkcjonariusze przybyli na miejsce znaleźli trzy zakrwawione ofiary na szkolnym parkingu. Sanitariusze pogotowia ratunkowego wszystkich rannych zabrali na szpitalne oddziały ratunkowe w Sunny Brook Hospital i Etobicoke General Hospital, gdzie jeden z nich, 16-letni Zakariye Ali, zmarł.

Detektyw Steve Matthews mówi, że ma nadzieję uzyskać więcej informacji na temat zajścia od pozostałych dwóch osób, które choć ciężko ranne, to ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przesłuchanie nie jest jednak możliwe w tej chwili ze względu na ich stan zdrowia.

- Mamy nadzieję, że porozmawiamy z nimi, gdy tylko odzyskają siły – stwierdził Matthews.

Mimo braku zeznań ofiar, policja dysponuje opisem podejrzanego, który – według świadków – uciekał na północ od York Road i w pewnym momencie wsiadł do małego, jasnego samochodu.

Podejrzany został opisany jako czarnoskóry średniego wzrostu mężczyzna w wieku około 20-25 lat o szczupłej budowie ciała. Zapamiętany został jako człowiek, którego wszystkie elementy ubioru miały czarny kolor.

Policja twierdzi, że istnieje jakiś zapis wideo z tego co zaszło na parkingu. Szkoła posiada bowiem system monitorujący okolice budynku szkolnego.

Jakie były motywy sprawcy nie są znane. Detektyw Mathews powiedział, że ofiary nie były wcześniej znane policji.

Wiadomo jeszcze, że ranni to ludzie młodzi w wieku około 18 i 19 lat.

W mediach pojawiły się spekulacje czy zdarzenie na parkingu nie ma związku z ubiegłotygodniowym zabójstwem byłego narkotykowego dilera, Abdulkadir Bihiego, który został zastrzelony w pobliżu, pod budynkiem mieszkalnym na Dixon Road.

- Jest jeszcze za wcześnie, by stwierdzić, czy istnieje jakieś powiązanie – powiedział detektyw Matthews.